ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رابطه نوآوری و کارآفرینی

Year: 1389
COI: MIEAC01_806
Language: PersianView: 6,997
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

حسن دانایی فرد - عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس
فرهنگ محمدی - دانشجوی دکتری مدیریت دولتی پیام نور سازمان آموزش وپرورش استان فارس
مهرزاد سعیدی کیا - کارشناس ارشد مدیریت دولتی- دانشگاه پیام نور شیراز

Abstract:

در دنیای رقابتی امروز، نوآوری برای بقای شرکت های حیاتی است و افراد خلاق ونوآور که منبع تولید نوآوری هستند برای شرکت ها مثل شاهرگ حیاتی می باشند که در صورت قطع شدن آن محکوم به زوال ونابودی هستند، زیرا سرعت رشد اقتصاد جهانی تقاضای محدود و عرضه ی فراوان میزان رقابت را داغ تر کرده است. کارآفرینان خلاقیت ونواوری رااز طریق یک فرایند ساخت یافته ومنظم به نیازها و فرصت های بازار پیوند مید دهند. به عبارت دیگر با به کارگیری استراتژی های متمرکز برای یک ایده نوآورانه سعی می کنند که یک محصول یایک خدمت جدیدی را بوجود آورند که هدفی جز رضایت مشتریان ندارد ودر نهایت به سوددهی می رسند. نوآوری از اعمال کلیدی در فرایند کارآفرینی به شمار می رود. اکثر پژوهشگران و مولفان در زمینه کارآفرینی با عقیده دراکر در خصوص مفهوم نوآوری اتفاق نظر دارند: نوآوری عمل مختص کارآفرینی است... ابزاری است که توسط آن کارآفرین منابع ثروت زا را ایجاد می کند یا منابع موجود را غنا می بخشد تا توان بالقوه آنها برای تولید ثروت فزونی پذیرد. نوآوری فرایندی است که کارآفرینان توسط آن فرصت ها را به ایده های قابل عرضه به بازار تبدیل می کنند. به کمک این ابزار است که آنها به تغییرات شتاب می بخشند. کارآفرینان اندیشه خیال پروازانه و خلاقانه را با یک توانایی پردازش منطقی و سیستماتیک در هم می آمیزند این ترکیب کلید موفقیت است. به علاوه کارآفرینان بالقوه همواره در جستجوی فرصت های منحصر به فرد برای برآوردن خواست ها ونیازها هستند. آنها توان اقتصادی را با مطرح ساختن پرسش هایی از قبیل اگر... چه؟ یا چرا که نه...؟ حس می کنند. کارآفرینان توانایی دیدن تشخیص وایجاد فرصت ها رادر خود پرورش می دهند حال آنکه دیگران فقط مشکلات را می بینند اگر چه داشتن ایده خلاق مهم است اما توانایی اصلی کارآفرینان در به کار بستن راه حل های خلاق برای مسائل مشکلات و فرصت ها است.کارآفرینان ایده های خلاق را با فرصت های بازار ترکیب کرده و با فعالیت مستمر و پی گیر به یک فرصت کارآفرینانه تبدیل می کنند وبا راه اندازی کسب وکار به آن عینیت می بخشند . در مقاله پیش رو الگوهای نوین کارآفرینی ارائه گردیده و به تبیین جایگاه نوآوری در کسب مزیت رقابتی و توسعه مشاغل کوچک و متوسط پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MIEAC01_806. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/108826/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دانایی فرد، حسن و محمدی، فرهنگ و سعیدی کیا، مهرزاد،1389،رابطه نوآوری و کارآفرینی،1st Annual Conferenc of Management, Innovation, Enterprenuership ،Shiraz،https://civilica.com/doc/108826

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support