ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

معرفی مدل هیدرولوژیکیSWAT

Year: 1390
COI: WATERSHED07_184
Language: PersianView: 2,022
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین اکبری مجدر - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته آبخیزداری، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طب

Abstract:

منابع طبیعی تجدید شونده در هر کشور، زیربنای دیگر فعالیت ها در عرصه های طبیعی بوده و نقش مهمی در اقتصادملی دارد. برای مدیریت مناسب این منابع داشتن شناخت کافی از خصوصیات محیط و یا اثرات اقدامات مدیریتی مختلف بر محیط ضروری است. امروزه از شیوههای مختلف مدلسازی میتوان برای این منظور استفاده کرد . مدل ارزیابی آب و خاکSWATکه قابلیت اجرا در محیطArc GISرا دارد به عنوان یک ابزار مناسب در مطالعات زیست محیطی، میتواند فرایندهای هیدرولوژیکی، کیفیت آب، فرسایش خاک، مدیریت مرتع و اثرات تغییر اقلیم را شبیه -سازی کند. این مدل برای انجام شبیهسازی از نقشه های توپوگرافی ، کاربری اراض ی، خصوصیات خاک، اطلاعات مدیریتی، سری زمانی دادههای هواشناسی مشاهده شده و برخی اطلاعات دیگر از خصوصیات آبخیز استفاده می کند . کوچکترین واحد کاری در این مدل واحدهای پاسخ هیدرولوژیکی است که حاصل ترکیب نقشه های کاربری اراضی ، خاک، و طبقات شیب میباشد. فرآیندهای هیدرولوژیکی مدل عبارتند از: بارش ، ذوب برف، ذخیره برگابی ، ذخیره چالابی، رواناب سطحی، نفوذپذیری، تبخیر و تعرق، نفوذ عمقی ، جریان زیر سطحی و جریان آب زیرزمینی کم عمق و عمیق. مدل در تحقیقات متعددی در نقاط مختلف دنیا اجرا شده و دقت شبیه سازی ها بر اساس خصوصیات منطقه و داده های موجود از ضغیف تا عالی متغیر بوده است

Keywords:

مدیریت حوزه آبخیز، ارزیابی آب و خاک، مدلسازی، مدل SWAT

Paper COI Code

This Paper COI Code is WATERSHED07_184. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/110520/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اکبری مجدر، حسین،1390،معرفی مدل هیدرولوژیکیSWAT،7th National Seminar on Watershed Management Sciences and Engineering،Isfahan،https://civilica.com/doc/110520

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • م. 1381. در ترجمه سیستم های هیدرولوژیکی، مدلسازی بارندگی- رواناب، ...
 • Alansi, A. W., M. Amin, S. M. Abdul Halim1, G. ...
 • Beven, K.J. 201. _ _ nfall-runoff modeling, " the rimer, ...
 • Faramarzi, M. Abbaspour, K. C. 2009. Rainer Schulin and Hong ...
 • Feyereisen, G. W. Strickland, T. C. Bosch, D. D. Sullivan, ...
 • Jha, M. K., Gassman, P. W. Arnold, J. G. 2007. ...
 • Neitch, S.L., Arnold, J.G. Kiniry, J.R. Williams, J.R. 2005. Soil ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support