ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی بر تعهد سازمانی

Year: 1399
COI: CFRLC01_005
Language: PersianView: 197
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی رضایی - دانشجوی کارشناسی ارشدمدیریت بازرگانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه
فریز طاهری کیا - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه

Abstract:

این تحقیق به بررسی نقش مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی بر تعهد سازمای در گروه مدیران خودرو در هشر تهران می پردازد. در شرایط فعلی، رعایت مسائل اخلاقی، اجتماعی و زیست محیطی برای سازمان های مختلف از حد یک شعار و توصیه فراتر رفته و متمایل به عملیتی نمودن پیدا کرده است. مفهوم مسئولیت اجتماعی هر روز بیشتر به عنوان یکی از مسئولیت های سازمان جایگاه خود را پیدا می کند. این مفهوم اکنون نه به عنوان بخشی از مسئولیت های قانونی سازمان ها بلکه به عنوان یک رسم یا سنت مورد توجه قرار می گیر. مسئولیت پذیری اجتماعی از جمله مهم ترین عناصر فلسفه وجودی سازمان ها شناخته شده است. به نحوی که اهمیت دادن به رعایت آن توسط سازمان ها، نه تنها احتمال ارتقاء تعهد سازمانی را به همراه دارد، بلکه رضایت ذینفعان خارج از سازمان را برای مشروعیت بخشیدن به سازمان تقویت می کند. در کل باید این چنین باید و اظهار نظر کرد که هرچه افراد از نظر پنداری، گفتاری و رفتاری تعهد بیشتری نسبت به سازمان اهداف سازمانی داشته باشند، مسئولیت بیشتری را در خود احساس می کنند و در این مهم کوشاتر عمل خواهند کرد و از طرفی هم می توان این چنین گفت که چه واگذاری مسئولیت به افراد درون سازمان بیشتر باشد و به فرد کارها و وظایفی متناسب با استعدادها و مهارت های وی که قابل انجام برای وی می باشد محول شود فرد براین باور خواهد رسید که سازمان برای وی اهمیت قابل است و این مهم باعث می شود که فرد نیز برای سازمان و اهدافش اهمیت قایل شود و در این راستا و برای رسیدن سازمان به اهداف از پیش تعیین شده حداکثر تلاش خود را می کند و اهداف خودرا با اهداف سازمانی هم راستا کرده و خود را با سازمان یک کل و عضوی از یک خانواده در نظر می گیرد.

Keywords:

مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی، تعهد سازمانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CFRLC01_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1113077/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، مهدی و طاهری کیا، فریز،1399،بررسی نقش مسئولیت پذیری اجتماعی سازمانی بر تعهد سازمانی،The International Conference on Fundamental Research in Management, Development and the Humanities،Karaj،،،https://civilica.com/doc/1113077

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,651
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support