Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر مطالعات انجام شده در زمینه تاثیر پدیده شکست هیدرولیکی بر عملکرد سدهای خاکی

کنفرانس بین المللی عمران، معماری، توسعه و بازآفرینی زیرساخت های شهری در ایران
Year: 1399
COI: ICDU01_168
Language: PersianView: 216
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه رحیمی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران- آب و سازه هیدرولیکی، دانشگاه بجنورد
غلامحسین اکبری - دانشیار گروه عمران، دانشگاه بجنورد

Abstract:

سد از جمله سازه های مهندسی سودمند و خطرناک ساخت دست بشر است. گرچه احداث سد موجب آبادانی و توسعه در شاخه های مختلف صنعتی، کشاورزی و توریستی می گردد ولی از آن جا که بطور مستقیم با آب و نیروهای مخرب آن در ارتباط هستند، هرگونه کم توجهی به بخش های کلیدی آن در مراحل مختلف طراحی، ساخت و بهره برداری ممکن است منجر به تحمیل خسارت های جبران ناپذیر جانی و مالی گردد. از طرف دیگر در بسیاری از سدهای خراب شده سرعت ویرانی و تخریب به حدی بوده است که متصدیان بهره برداری و با ساخت سد فرصت کافی برای اجرای تدابیری برای اصلاح اشتباهات نداشته اند. بر همین مبنا لازم است که ضمن مطالعه تحلیلی سدهای تخریب شده مکانیزم هیا مختلفی که برای وقوع خرابی در سد متصور است شناسایی شده و در طراحی و اجرا تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز خرابی اتخاذ گردد. یکی از انواع مختلف سدها، سد خاکی می باشد. یکی از مشکلات عمومی در سدهای خاکی که از عوامل خرابی به شمار می رود، مسئله پیدایش ترک هیدرولیکی در هسته رسی است. به رغم تحقیقات گسترده صورت گرفته پیرامون پدیده شکست هیدرولیکی در هسته سدهای خاکی، این مسئله هنوز به عنوان یک پدیده مشکل ساز به شمار می آید و مکانیزم آن به خوبی شناخته نشده است، بنابراین با توجه به اهمیت موضوع در این مقاله به بررسی پدیده شکست هیدرولیکی در سدهای خاکی پرداخته می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICDU01_168. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1113695/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمی، فاطمه و اکبری، غلامحسین،1399،مروری بر مطالعات انجام شده در زمینه تاثیر پدیده شکست هیدرولیکی بر عملکرد سدهای خاکی،International Conference on Civil, Architecture, Development and Reconstruction of Urban Infrastructure in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1113695

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,565
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support