ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصالت صلح در روابط میان مسلمانان و غیرمسلمانان( مطالعه موردی عهدنامه مودت)

Year: 1398
COI: IPCR02_083
Language: PersianView: 167
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدحسین پورامینی - طلبه حوزه علمیه قم ، دانشجوی دکتری حقوق بین الملل دانشگاه علوم اسلامی رضوی

Abstract:

در روابط بین مسلمانان و غیرمسلمانان، اصل انعقاد پیمان دوستی و مودت در زمینه های مختلف با دول غير اسلامی ایرادی ندارد البته به شرطی که این پیمان با تولی) و اثرپذیری و سلطه آنها همراه باشد، و این پیمان و عهدنامه نیز تا زمانی که آنها بر آن پایبند باشند، پایدار است.در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۳۴(۱۵ اوت ۱۹۵۵) عهدنامه مودت و روابط اقتصادی و حقوق کنسولی، بین ایران و آمریکا در تهران منعقد شد. این عهدنامه به طور کلی متضمن مقرراتی راجع به توسعه بازرگانی بین این دو کشور و به نظم در آوردن روابط حقوقی و کنسولی و نیز تداوم و تاكيد بر صلح و دوستی میان دو کشور بوده است.با پیروزی و استقرار انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ و به دنبال آن قطع روابط ایران و آمریکا، به رغم قطع روابط سیاسی و دیپلماتیک دو کشور، طرفین تاکنون در دعاوی مختلف به این عهدنامه استناد و بر اعتبار آن استدلال کرده اند. از این رو این سوال مطرح است که اساسا مبنای پذیرش و التزام و اعتبار عهدنامه مودت از نظر فقهی تاکنون چه بوده است؟ در این مقاله به بررسی و پاسخ به این سوال پرداخته و بیان خواهد شد که مبنای پذیرش و مشروعیت این عهدنامه را، باید در اصالت داشتن صلح در روابط بین مسلمانان و غیر مسلمانان جستجو نمود. این مقاله در سه قسمت ساماندهی شده است، در قسمت اول به بررسی مبانی فقهی پذیرش این معاهده و در قسمت دوم مبنای فقهى التزام آن بررسی شده است و در نهایت در قسمت سوم ، این عهدنامه بر اساس مبانی فقهی و حقوقی اعتبارسنجی شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPCR02_083. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1114784/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورامینی، محمدحسین،1398،اصالت صلح در روابط میان مسلمانان و غیرمسلمانان( مطالعه موردی عهدنامه مودت)،Second International Peace Research Confere،Kish Island،https://civilica.com/doc/1114784

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 371
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support