ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی شهری نوین و پایدار مبتنی برالزامات وشاخص های توسعه شهری پایدار

Year: 1399
COI: NCCAU02_197
Language: PersianView: 349
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکرم یدالهی پور - کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات مدرس و کارمند دانشگاه فنی وحرفه ای خرم آباد
عذرا یدالهی پور - کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی دانشگاه تهران دبیر جغرافیای شهری شهرستان ملایر

Abstract:

این مقاله، پژوهشی درخصوص مفهوم توسعه پایدار با تأکید بر توسعه و چشم اندازهای نوین شهری است. زمینه بسیاری از پژوهش های شهری، طراحی شهری نوین و پایدار است و نگرش آرمانی برنامه ریزان و طراحان شهری در طراحی شهرهای پایدار، عمدتاً بر زندگی بهتر و کاهش بحران های محیطی است. امروزه توجه به رویکردها و شیوه های نوین در شهر سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، دلیل این امر را می توان ناشی از توسعه شهرها و دگرگونی شهرنشینی و نیازهای شهروندان دانست. روند رو به رشد جمعیت و شهرنشینی و بروز مشکلات متعدد اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی از یک سو و ناکارآمد بودن شیوه های مدیریت شهری در غالب اجرای پروژه های کم بازده و بلندمدت با هزینه های گزاف از سوی دیگر، در سال های اخیر بیش از پیش عدم رضایت شهروندان را در پی داشته و موجب گردیده تا در زمینه شهرسازی و مدیریت پروژه های شهری، نیاز به ایده های مدیریتی خلاقانه و کارآمد با قابلیت دستیابی به جلب رضایت شهروندان در مدت زمان کمتر و همچنین با هزینه های پایین تر احساس شود هدف این تحقیق معرفی راه های دستیابی به اهداف توسعه پایدار است. بحت توسعه پایدار بر این فرض است که جوامع نیاز به مدیریت سه نوع سرمایه اقتصادی، اجتماعی، و طبیعی دارند که ممکن است ناپایدار باشند. توسعه پایدار یک اصل سازمان دهنده برای زندگی انسان است. این فرض یک آینده مطلوب را برای جوامع بشری بدون تضعیف پایداری سیستم های طبیعی و محیط زیست فراهم می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCAU02_197. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1114982/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یدالهی پور، اکرم و یدالهی پور، عذرا،1399،طراحی شهری نوین و پایدار مبتنی برالزامات وشاخص های توسعه شهری پایدار،Second National Conference on Urban Management, Urban Development and Architecture،Tabriz،https://civilica.com/doc/1114982

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,804
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support