ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مدیریت بحران با تأکید بر زلزله (و زمینه های وقوع آن در شهر کرمانشاه)

Year: 1399
COI: NCCAU02_198
Language: PersianView: 695
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرحناز ویس مرادی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه محقق اردبیلی
محمدحسن یزدانی - عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی

Abstract:

زلزله یکی از انواع بحران های طبیعی است که هر از چند گاهی بخشی از جهان را فرا می گیرد. سرعت، حجم و ابعاد تخریب ناشی از زلزله، با آثار مخربی نظیر قطع راه ها، برق، گاز، خطوط ارتباطی و .... به همراه تلفات انسانی بالا، از مهمترین ویژگی های زلزله های شدید است. به همین علت، ابعاد بحران پس از وقوع زمین لرزه به سرعت گسترش یافته و نیازمند بکارگیری روش ها و اصول مدیریت بحران است. این در حالی است کهایران به عنوان یکی از کشورهای زلزله خیز جهان بارها مورد هجوم این بلای طبیعی قرار گرفته و خسارات مادی و معنوی بسیاری را در این خصوص متحمل گردیده است. مدیریت بحران به عنوان مجموعه اقدامات، پیش، حین و پس از وقوع هر حادثه اهمیت بسزایی دارد و می تواند باعث جلوگیری و کاهش خسارات و تلفات جانی و مالی گردد. استان کرمانشاه به دلیل واقع شدن بر روی گسل اصلی زاگرس یکی از کانون های زمین لرزه است، و بارها شاهد وقوع زلزله های ویرانگر در آن بودهایم. تمرکز بالای جمعیتی به همراه نقش و اهمیت سیاسی- اقتصادی این شهر ضرورت اقدامات اساسی در زمینه مدیریت بحران به طور خاص زلزله را ایجاب می کند. این پژوهش از روش توصیفی- تحلیلی و منابع کتابخانه ای موجود در مقوله ی مدیریت بحران صورت پذیرفته است. نتایج به دست آمده نشان دهنده ی خطر بالای وقوع زلزله در شهر کرمانشاه ( براساس گسل های موجود و سابقه زلزله در این شهر ) و نیاز شدید به آمادگی در برابر این خطر و مدیریت بحران می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCAU02_198. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1114983/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ویس مرادی، فرحناز و یزدانی، محمدحسن،1399،بررسی مدیریت بحران با تأکید بر زلزله (و زمینه های وقوع آن در شهر کرمانشاه)،Second National Conference on Urban Management, Urban Development and Architecture،Tabriz،https://civilica.com/doc/1114983

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,595
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support