ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سنجش میزان تاب آوری کالبدی جوامع در برابر سیل (نمونه موردی شهرستان فریدونکنار)

Year: 1398
COI: ISCIVILI01_096
Language: PersianView: 431
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدکاظم میرتبار - کارشناسی ارشد شهرسازی گرایش برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور

Abstract:

رویارویی با بحران های محیط شهری یکی از موضوعاتی است که بیشتر شهرها با آن روبرو هستند. در این راستا، سیلاب خطری است که مردم بسیاری از کشورها با آن مواجه بوده و در کل سیطره جهان بعنوان یکی از شدیدترین بلاها در میان 15 نوع از بلایای طبیعی شناخته شده است. فشار جمعیت و فقدان زمینه های کشاورزی باعث حرکت جمعیت انسانی بسوی دشتهای سیلابی گردید که این عامل باعث تشدید سیلابها و اثرات مخرب آنها گردیده است. اما امروزه با توجه به اثرات مخرب سیلابها بر جوامع بشری، در حالی روشهای ساختاری حفاظت در مقابل سیلاب، مانند سیل بندها و دیگر روشهای مدیریت و کنترل سیلاب می توانند مؤثر باشند، که ظرفیت طراحی این سازه ها زیاد باشد. اما وقتی که این سازه ها دچار گسیختگی و شکستگی می شوند، همواره یک ریسک باقیمانده وجود دارد. با توجه به گسترش بحرانهای شهرسازی در کلانشهرهای ایران ارتقای تاب آوری شهری اهمیت دوچندان یافته است . تشدید مسائل و مشکلات بافتهای ناکارآمد شهری در این بافت ها موجب شده ارتقای تاب آوری شهری به عنوان یکی از اهداف کلان بازآفرینی شهری پایدار مطرح شود. روش انجام تحقیق در این مطالعه ، توصیفی- تحلیلی و میدانی می باشد. نتایج تحقیق نشان می دهد شهر فریدونکنار از از نظر تاب آوری کالبدی در مقابل سیلاب در سطح پایینی قرار دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCIVILI01_096. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1115261/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرتبار، سیدکاظم،1398،سنجش میزان تاب آوری کالبدی جوامع در برابر سیل (نمونه موردی شهرستان فریدونکنار)،First International Conference on Civil, Architecture and Urbanism of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1115261

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,179
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support