ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر اتمسفر بر عملکرد محیط های شهری

Year: 1398
COI: ISCIVILI01_097
Language: PersianView: 288
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

صحبت درباره اتمسفر یک شهر موضوع عجیبی نیست. ما این اصطلاح را در گفتگوهای روزمره و در نوشته ها وموارد تبلیغاتی برای شهر ها و ضمیمه آگهی های مربوط به سفر نقاط مختلف شهرها در روزنامه می بینیم. برای کاربرد این اصطلاح در زبان عامیانه دو نکته مد نظر قرار گرفته میشود: اول اینکه اتمسفربه عنوان یک قائده و از دیدگاه یک شخصی بیگانه در شهر و دوم تلاشی است برای تعیین هویت شخصیتی یک شهر وقتی ما در مورد اتمسفر صحبت میکنیم که توسط غریبه ها در شهر تجربه شده است نباید اینطور به نظر برسد که منظور ما شهر منظر یک گردشگر است، بلکه آنچه از اتمسفر استنباط میشود آن چیزی است که برای ساکنان و کسانی که اتمسفر برای مردمان ساکن در آن شهر معمولی و بدیهی به نظر میرسد اما برای افراد غریبه در شهر به عنوان یک مشخصه مورد توجه قرار می گیرد.اتمسفر یک شهر دقیقا همان شیوه زندگی در آن شهر است.چیزی که از یک شهر به ما منتقل میشود نمیتواند به عنوان یک زبان، تفسیر شود، بلکه از طریق احساس و تاثیری که ایجاد میکنند بر ما وارد میشوند. در چنین مدلی از زیبایی شناختی مسئله این نیست که در یک شهر چگونه باید از منظر زیبایی شناختی یا جنبه های فرهنگی قضاوت شود ، بلکه مسئله این است که ما در این شهر چه احساسی داریم زیرا ما مطعنا در فرایند ادراکمان صرفا اتمسفر را درک نمی کنیم اما آن را به عنوان چیزی که ار دیگران یا اشیا یا محیط ساطع میشود، احساس میکنیم هدف از این پژوهش شناخت روشهایی برای دستیابی به ادبیات زیبایی شهر و برنامه ریزی شهری و ارتباط آن در ایجاد فضایی پویا و سرزنده در شهر که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته شده یا هیچ جایگاهی نداشته است. مقاله حاضر بر اساس اسناد و مطالعه کتابخانه ای تهیه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCIVILI01_097. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1115262/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هاشمی، سیدحمید و خانی نوذری، یاسین،1398،تاثیر اتمسفر بر عملکرد محیط های شهری،First International Conference on Civil, Architecture and Urbanism of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1115262

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support