ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و شناسایی عوامل موثر بر شهر خلاق فرهنگی (نمونه موردی:ضلع غربی میدان امام) شهرستان تالش

Year: 1399
COI: ICRSIE05_209
Language: PersianView: 323
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سپیده بشارتی کیوی - فوق لیسانس طراحی شهری ، دانشگاه آزاد اسلامی ، زنجان، ایران
نفیسه زارع - دانشجوی دکتری تخصصی طراحی شهری ، دانشکده معماری و شهرسازی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز ، تبریز ، ایران
میترا غفوریان - استادیار ،گروه معماری و طراحی محیطی دانشگاه علم و صنعت، تهران، ایران

Abstract:

شهرها گهواره های خلاقیت هستند.شهر خلاق جایی است که تنوع فرهنگی غنیمت شمرده شده و بیان خلاقیت به هر شکلی مورد تشویق قرار میگیرد.در چنین شهری بستر شهرها به فضاهایی برای به نمایش درآوردن هویت و سنت های موجود فرهنگی تبدیل شده و اینگونه فضاهای شهربستر آموزش ویادگیری شده و از طرفی موجبات افزایش تعاملات اجتماعی،مشارکت های مردمی، پویایی و سرزندگی را به بار می آورد. هدف کلیپژوهش حاضر ارائه الگوهای طراحی کالبدی خلاق متاثر از هویت و فرهنگ تالش و به معرض نمایش درآوردن هویت شهر در ایجاد فضاهایی پویا وسرزنده در جهت گذران اوقات فراغت شهروندان و گردشگران می باشد .پرسش اصلی تحقیق، در رابطه با نقش هویت و فرهنگ برای دستیابی بهشهرهای خلاق می باشد. جهت بررسی این نقش، از نظرات شهروندان و کسبه نزدیک میدان امام (شهر تالش) با بهره گیری از پرسشنامه و مصاحبهبرای ارزیابی کمی و کیفی استفاده گردیده است. یافته ها نشان می دهد که توجه ویژه به هویت و فرهنگ منجر به تحقق شهر خلاق فرهنگی میشود. بدین گونه که با استخراج الگوهایی از هویت و سنت های تالش در جهت طراحی کالبدی فضاهای شهری و استفاده از آن در برنامه ریزیشهری نه تنها می توان در شناساندن هویت تالش به شهروندان و گردشگران کمک نمود، بلکه می توان موجبات پویایی و سرزندگی را در شهرافزایش داد و به افزابش تعاملات اجتماعی در شهر کمک نمود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRSIE05_209. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1116096/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بشارتی کیوی، سپیده و زارع، نفیسه و غفوریان، میترا،1399،بررسی و شناسایی عوامل موثر بر شهر خلاق فرهنگی (نمونه موردی:ضلع غربی میدان امام) شهرستان تالش،5th.International Conference on Researches in Science & Engineering & 2nd.International Congress on Civil, Architecture and Urbanism in Asia Kasem Bundit University, Bangkok -Thailand،https://civilica.com/doc/1116096

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,932
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support