ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگوهای زیست محیطی حمل و نقل درون شهری- مورد پژوهی: شهر مشهد

Year: 1399
COI: NGIGS01_032
Language: PersianView: 206
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهشید کرمانیان - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، گروه شهرسازی، موسسه آموزش عالی مازیار، رویان، ایران
امین ابراهیمی دهکردی - هیات علمی گروه شهرسازی، برنامه ریزی شهری ، گروه شهرسازی، موسسه آموزش عالی مازیار، رویان، ایران

Abstract:

مسئله ی آلودگی هوا در شهرهای امروز یکی از مسائل مهم و قابل بحث در حمل و نقل درون شهری است. امروزه بین تمامی کشورها توافق شده که تغییرات اقلیمی، یک موضوع جهانی است.. بخش حمل و نقل مسئول حدود25 درصد از انتشار گازهای تولید شده در گرم شدن کرهی زمین در کشورهای صنعتی میباشد. حمل و نقل درون شهری یکی از عناصر اصلی و مهم سیستم شهری است که زمینهی تحرک و پویایی شهر را فراهم کرده و دسترسی مردم و را به نقاط و کاربریهای مختلف شهری ممکن میسازد. بیشترین نگرانی زیست محیطی در مورد حمل و نقل درون شهری در بیشتر شهرها مربوط به آلودگی هوای محلی است. طراحی یک استراتژی مناسب، با منابع محدود، برای رفع این نگرانی، نیاز به شناسایی دقیق اولویتها، هم در انتخاب اهداف و هم در انتخاب ابزارها دارد. شهر مشهد، دومین کلان شهر ایران است. با توجه به مهاجرت پذیری بالا و همچنین زائرپذیری این شهر، نیازمند الگوی مناسب برای حمل و نقل درون شهری میباشد تا علاوه بر تردد آسان، از آسیب به محیطزیست نیز جلوگیری کند. در این مقاله به بررسی آلودگی هوای این شهر و همچنین موارد بررسی شده در راستای الگوهای محیطزیستی حمل و نقل درون شهری می پردازیم.

Keywords:

آلودگی هوا , شبکه ی حمل و نقل درون شهری , حمل و نقل پایدار , سیاست های حمل و نقل

Paper COI Code

This Paper COI Code is NGIGS01_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1116746/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کرمانیان، مهشید و ابراهیمی دهکردی، امین،1399،الگوهای زیست محیطی حمل و نقل درون شهری- مورد پژوهی: شهر مشهد،New achievements in green studies of calculations, applications and challenges،Nur،https://civilica.com/doc/1116746

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 473
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support