ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آنالیز سیستم گرمایش از کف در یک ساختمان مسکونی واقع در شهر کرمان

Year: 1399
COI: ICECM01_070
Language: PersianView: 163
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منوچهر فلاح - شرکت گاز استان کرمان
مهدیه اکبرپور - دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت گاز استان کرمان
رابعه شریفی راد - دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت گاز استان کرمان
حمیدرضا عامری - شرکت گاز استان کرمان

Abstract:

در کشور ما ایران نرخ مصرف انرژی بسیار بالاست،که بیشترین میزان اتلاف انرژی مربوط به بخش ساختمان است. در نتیجه در چنین شرایطی ارائه راهکارهایی جهت بهینه سازی و مدیریت مصرف انرژی در ساختمانها امری ضروری است. یکی از روش های کاهش مصرف انرژی استفاده از تکنولوژی های جدید جهت تولید و مدیریت انرژی می باشد. در تحقیق پیش رو تاثیر استفاده از آبگرمکنخورشیدی در تولید انرژی حرارتی و دستگاه کنترل هوشمند در مدیریت مصرف انرژی یک ساختمان مسکونی واقع در شهر کرمان بصورت تجربی مورد برررسی قرار گرفته است. هدف از انجام این تحقیق بررسی میزان کاهش مصرف ایجاد شده در اثر استفاده از تجهیزات گرمایش از کف و کنترل هوشمند انرژی در فصول مختلف سال و رتبه بندی انرژی این ساختمان بر اساس استانداردهایمصرف می باشد. در نتیجه تحقیق انجام شده این نتیجه حاصل شد، به طور کلی با استفاده از دستگاه کنترل هوشمند در بهمن ماه به میزان 6/25% در میزان انرژی مصرفی در طی دو روز مورد آزمایش صرفه جویی انجام شده بود اما دو روز مورد آزمایش دارای شرایط آب و هوایی یکسانی نبودند و مجموع اختلاف دمای هوای داخل و بیرون که با پارامتر HDH معرفی شد، در این دو روز تفات قابل توجهی داشت و به همین دلیل آزمایش با دقت بیشتر در اسفند ماه تکرار و این نتیجه حاصل شد که به کمک دستگاه کنترل هوشمند میتوان در حدود 23% در میزان مصرف انرژی ساختمان مورد بررسی در این پروژه صرفه جویی کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICECM01_070. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118484/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فلاح، منوچهر و اکبرپور، مهدیه و شریفی راد، رابعه و عامری، حمیدرضا،1399،آنالیز سیستم گرمایش از کف در یک ساختمان مسکونی واقع در شهر کرمان،International Conference on Modern Research in Electrical, Computer, Mechanical and Mechatronics Engineering in Iran and Islamic World،Karaj،https://civilica.com/doc/1118484

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support