ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل ذینفعان در پروژه های توسعه شهری با رویکردهای خردگرایانه و تجربی

Year: 1399
COI: IPMC15_006
Language: PersianView: 268
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیامک علیشاهی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
هانی اربابی - استادیار مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران
محمدحسین صبحیه - دانشیار مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس، تهران، ایران

Abstract:

پروژه های توسعه شهری به دلیل ارتباط مستقیم با مردم شهر و همچنین سایر ذینفعان، معارضین مختلف زیادی پیدا می کند که توجه به مدیریت ذینفعان در موفقیت آنها امری کلیدی است. در این میان شناسایی دقیق و کامل ذینفعان و شناسایی اولویت و اهمیت آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است. در مقاله پیش رو با بهره جستن از روش ماتریس علاقه/قدرت به عنوان روشی تجربه گرا و تحلیل شبکه های اجتماعی به عنوان روشی خردگرا، اهمیت و ارتباطات ذینفعان در یک پروژه احداث تقاطع غیر همسطح شهری در شهر ارومیه بررسی شد. از این باب این مقاله از منظر جامعه شناسی و شهرنشینی به رشته تحریر درآمده است. صبغه این مقاله کیفی و استراتژی پژوهش مطالعه موردی میباشد. برای گردآوری اطلاعات از مصاحبه استفاده شد و برای شناسایی ذینفعان از نمونهگیری گلوله برفی استفاده شد. ذینفعان پروژه در 7 گروه و 17 زیرگروه شناسایی شد. تحلیل داده ها با کمک ماتریس قدرت/علاقه و نرم افزار NodeXL برای تحلیل شبکه اجتماعی در دو سطح کلان(شبکه) و خرد(گره) صورت پذیرفت. با توجه به اهمیت ذینفعان در موفقیت پروژه، با تحلیل ارتباطات ذینفعان توسط شبکه های اجتماعی میتوان به نحو اثربخشی روابط پیچیده بین ذینفعان در پروژه توسعه شهری را تحلیل کرد. استفاده از تجربه در کنار روش های خردگرا می توانند در شناسایی و مدیریت ذینفعان مکمل یکدیگر باشند و در جهت مدیریت موفق ذینفعان بکار بسته شوند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118777/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علیشاهی، سیامک و اربابی، هانی و صبحیه، محمدحسین،1399،تحلیل ذینفعان در پروژه های توسعه شهری با رویکردهای خردگرایانه و تجربی،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1118777

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,727
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support