ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و طبقه بندی علل ایجاد تاخیرات در پروژه های عمرانی و ارائه راهکارهایی جهت کاهش زمان تأخیر در پروژه (مطالعه موردی: پروژه اداری تجاری در شهر تهران)

Year: 1399
COI: IPMC15_011
Language: PersianView: 474
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا جباری - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس، تهران
محمدحسین صبحیه - دانشیار گروه مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس، تهران
مجتبی عزیزی - استادیار گروه مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه تربیت مدرس، تهران

Abstract:

امروزه تلاشهای زیادی برای موفقیت پروژه ها از طرف عوامل درگیر صورت میگیرد، علی رغم این تلاشها، به دلیـل تنـوع و تغییرات مستمر، هنوز پروژه ها با تأخیر به اتمام می رسند و چنین به نظر میرسد که جلـوگیری از ایجـاد تـأخیر در پـروژه هـا تبدیل به امری غیرقابل اجتناب شده است که بعضا0 باعث افزایش هزینه منابع کاری، هزینه بهره برداری دیرهنگـام یـا سـود از دست رفته، امکان غیراقتصادی شدن پروژه و بسیاری از مشکلات دیگر خواهد شد. ازاین رو هر یـک از طـرفین در پـی یـافتن راهی برای جبران خسارتها از طریق انتقال مسئولیتهای تأخیر به طرف مقابل هستند.هدف از این تحقیق، بررسی عوامل تأخیر پروژه و ارائه راه حل برای کاهش زمان تأخیر میباشد. برای ایـن منظـور یـک پـروژه عمرانی به عنوان مطالعه موردی انتخاب، عوامل تأخیر آن شناسایی و طبقه بندی شده و مهمترین آن ها استخراج میگردند. لذا در این تحقیق ضمن بررسی سوابق افزایش زمان اجرا و تحقیقات انجام شده در ایران و دیگر کشورها، به بررسـی علـل افـزایش زمان در این پروژه پرداخته میشود. در آخر به تحلیل این نتایج و ارائه راهکارهایی برای ضعفهای شناسایی شده پرداخته شده است. امید است نتایج آن بتواند سبب برنامه ریزی بهتر و کاهش بروز تأخیر در پروژه ها گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_011. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118782/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جباری، علیرضا و صبحیه، محمدحسین و عزیزی، مجتبی،1399،بررسی و طبقه بندی علل ایجاد تاخیرات در پروژه های عمرانی و ارائه راهکارهایی جهت کاهش زمان تأخیر در پروژه (مطالعه موردی: پروژه اداری تجاری در شهر تهران)،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1118782

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 30,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support