ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگوی مدیریت ذینفعان پیاده سازی مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM در پروژه های صنعت ساخت

Year: 1399
COI: IPMC15_021
Language: PersianView: 402
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ریحانه رضایی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت پروژه و ساخت ، موسسه آموزش عالی مهر البرز
پدرام برازجانی - فوق لیسانس رشته مدیریت پروژه و ساخت، معاونت فنی و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت اسپکتروم
احد نظری - عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشیار مدیریت پروژه و ساخت

Abstract:

در سال های اخیر، مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM به عنوان یک راه حل جهت رفع مشکلات هماهنگی که زنجیره تامین ساخت را احاطه کرده، پیشرفت و تعریف شده است. موارد مهم در این تعریف، نقش BIM به عنوان یک مخزن مرکزی برای اطلاعات است و کل چرخه حیات یک مرکز یعنی از اولین مفهومش تا تحویل آن را پوشش می دهد. گفته می شود که افرادی که به طور کامل یک نوآوری را نمی پذیرند، میتوانند باعث تاخیر، ممنوعیت، بهره وری کم و یا حتی باعث اختلال در اجرای آن شوند.سازماندهی پروژه یکی از عوامل کلیدی برای تحویل موفق پروژه است که شامل کارکنان چند رشته ای و فرآیندهای کاری با ابزارهای مختلف می باشند. طبق نظر محققان و تئوری شبکه سازنده، کارکنان پروژه بخشی از یک شبکه اجتماعی هستند. با توجه به ماهیت ناسازگار پروژه های ساخت و ساز، چالش این است که شبکه ای را که در آن BIM در پروژه های متوالی مورد استفاده قرار می گیرد، حفظ و دوباره ایجاد کند. هنگامی که سازماندهی پروژه از یک پروژه به پروژه دیگر تغییر می کند، مدل ساخت هم تغییر می کند که این نیاز به ذینفعانی برای انطباق و یادگیری روش های جدید دارد و این موضوع باعث بروز چالش ها در پیاده سازی های فن آوری می شود. در این تحقیق به الگویی جهت مدیریت ذینفعان پیاده سازی مدلسازی اطلاعات ساختمان در پروژه های صنعت ساخت ارائه خواهد گردید که پبادسازی این مفهوم را ایجاد نماید.

Keywords:

مدیریت ذینفعان , مدل سازی اطلاعات ساختمان , صنعت ساخت , پیاده سازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_021. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118792/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی، ریحانه و برازجانی، پدرام و نظری، احد،1399،الگوی مدیریت ذینفعان پیاده سازی مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM در پروژه های صنعت ساخت،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1118792

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 474
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support