ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی میزان تأثیرگذاری اصول سیستم اجرای تجمیعی (IPD) بر معیارهای موفقیت پروژه های ساخت و ساز شهری ایران

Year: 1399
COI: IPMC15_023
Language: PersianView: 275
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میترا راه خدایی - کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت، دانشگاه هنر تهران
رضا فلسفی - دکتری مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تربیت مدرس، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر
مهدی بابایی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت ساخت، دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد

Abstract:

بر اساس پژوهش های انجام شده 70 درصد از پروژه های ساخت و ساز شهری ایران بر اساس معیارهای اصلی موفقیت پروژه ناموفق بوده اند. علل تاخیرات و افزایش هزینه ها در ساخت و ساز شهری تا حد زیادی به نوع سیستم اجرای پروژه باز می گردد. با انتخاب سیستم اجرای مناسب میتوان منجر به کاهش هزینه، زمان و افزایش کیفیت گردید. سیستم انجام تجمیعی یک نوع سیستم اجرا است که با رویکردی مشارکتی و با ابزارهای متناسب (BIM) با این رویکرد به منظور ارتقا سطح مشارکت در اجرای پروژه و کاهش تعارضات، از سوی موسسه معماران آمریکا تدوین و معرفی گردیده است. این سیستم اجرا بعنوان یک نوع سیستم قراردادی به همراه تعریف جامع و دقیق و معرفی 9 اصل اساسی در مدیریت پروژه ها، مطرح شده است.استانداردها و کتب متعددی دیدگاه های متفاوتی در مورد معیارهای اصلی سنجش موفقیت پروژه دارند در این پژوهش معیارهای اصلی موفقیت پروژه های ساخت و ساز شهری هزینه، زمان و کیفیت در نظر گرفته شده است.این پژوهش به دنبال ارزیابی تطبیقی میزان تأثیرگذاری هریک از این اصول بر روی هریک از معیارهای موفقیت پروژه بوده، که در قالب یک پژوهش کاربردی بصورت مطالعات کتابخانه ای و میدانی انجام گردیده است. سنجش در این پژوهش با بهره گیری از پرسشنامه صورت گرفته و در نهایت با توصیف پاسخ پرسشنامه ها و با روش تحلیل F’ANP به تحلیل و اولویت بندی تأثیر هر یک از اصول IPD بر روی هر یک از معیارهای موفقیت پروژه پرداخته ایم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118794/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
راه خدایی، میترا و فلسفی، رضا و بابایی، مهدی،1399،ارزیابی میزان تأثیرگذاری اصول سیستم اجرای تجمیعی (IPD) بر معیارهای موفقیت پروژه های ساخت و ساز شهری ایران،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1118794

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,301
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support