ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه یک چارچوب مفهومی برای تاثیر ادغام مشتری در مدیریت پرتفولیو و موفقیت آن

Year: 1399
COI: IPMC15_043
Language: PersianView: 154
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمود صادقیان - کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه شهید بهشتی
میلاد رحمتی نیا - کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه شهید بهشتی
احد نظری - دانشیارگروه مدیریت پروژه و ساخت، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه شهید بهشتی
محمد نعمتی - کارشناسی ارشد مدیریت پروژه و ساخت مؤسسه غیرانتفاعی هنر و معماری پارس

Abstract:

افزایش رشد پروژه های مشارکتی، نیازمند یک مدیریت فراگیر یا مدیریت پرتفولیوی پروژه برای همسوسازی اهداف استراتژیک برای استفاده ی موثر از منابع است. علاوه بر این شرکت ها با مشتریانی روبرو هستند که نیازمند کسب ارزش و سود بیشترند وبا ایجاد یک رابطه ی با ارزش با مشتری در پی دست یافتن به عوامل کلیدی موفقیت برای آینده هستند. موفقیت پرتفولیوی پروژه و ارائه محصولات و خدمات بهتر به مشتری مستلزم یک ارتباط خوب بین مشتری و مدیریت پرتفولیوی پروژه و افزایش تمرکز بر روی خواسته های مشتری است. این پژوهش برای اولین بار رابطه ی بازار فروش با مدیریت پرتفولیو را بررسی و تاثیر ادغام مشتری را با مدیریت پرتفولیو را پیشنهاد می دهد. در این پژوهش یک چارچوب مفهومی برای توصیف تاثیر ادغام مشتری بر مدیریت پرتفولیوی پروژه، برای کسب موفقیت بیشتر پرتفولیوی پروژه از طریق روابط با ارزش بین مدیریت پرتفولیو و مشتری ارائه می دهد. علاوه بر این، این پژوهش جنبه های مناسب برای ادغام مشتری بر سطح پرتفولیو را شناسایی و یک رابطه ی کاربردی برای یکپارچگی مشتری با فرآیندهای مدیریت پرتفولیوی پروژه را طراحی می کند.

Keywords:

پرتفولیوی پروژه، مدیریت پرتفولیوی پروژه، ادغام مشتری، موفقیت پرتفولیوی پروژه، مدیریت ارتباط با مشتری

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_043. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118813/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقیان، محمود و رحمتی نیا، میلاد و نظری، احد و نعمتی، محمد،1399،توسعه یک چارچوب مفهومی برای تاثیر ادغام مشتری در مدیریت پرتفولیو و موفقیت آن،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1118813

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,356
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support