ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی جرم پولشویی در اسناد بین المللی و حقوق ایرا ن

Year: 1399
COI: LPCONF01_015
Language: PersianView: 219
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید امامی - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه پیام نور تهران جنوب

Abstract:

پولشويي به زبان ساده مجموع عمليات بر روي اموال نامشروع مانند مواد مخدر، سرقت، كلاهبرداري و ...، ميباشد تا اين اموال به ظاهر مشروع و قانوني قلمداد شود و منشا نامشروع آن مخفي گردد.اين پديده به موجبقانون مبارزه با پولشويي در حقوق داخلي به عنوان جرم شناخته شده و براي مرتك ب آن مجاز ت وضع شدهاست. جرم پولشويي جرمي است كه از جرم شناسي و جامعه شناسي و از حقوق بين الملل به حقوق كيفري وداخلي راه يافته است. ابتدا جرم شناسان با مشاهده اثرات سوء پولشويي متوجه خطر آن شدند و توجهقانونگذاران را به آن جلب كردند و از آنجايي كه اين جرم جنبه فراملي دارد ابتدا جوامع و سازمان هاي بين الملليدر صدد برخورد برآمده و با تصويب اسناد بين المللي، حقوق داخلي را تحت تاثير قرار دادند. اما اسناد بينالمللي اگر چه كشورها را ملزم به جرم انگاري يك موضوع خاص كنند، قبل از تصويب و جذب شدن درحقوق داخلي نمي توانند خود به عنوان عنصر قانوني يك جرم، قضات دادگاه هاي يك كشور را متعهد و ملزمكنند. به عبارت ديگر، اسناد بين المللي گاه با تببين ارزش هاي مورد حمايت و گاه با تعيين اعمال خلاف اينارزش ها، از دولت ها مي خواهند تا در قانون داخلي خود اعمالي را جرم بدانند و مجازات مناسب آن را تعييننمايند. اما تا وقتي كه با تصويب قانون داخلي ،عمل مزبور جرم تلقي و مجازات آن مشخص نگردد، جرمي با آنعنوان در حقوق داخلي وجود نخواهد داشت، هرچند جنبه خطرناك و زيان آور آن از نظر جامعه بين الملليشناخته شده و بديهي باشد. اين امر به دليل رعايت اصل حاكميت دولت ها است.

Keywords:

جرم، پولشویی، اقتصاد، اسناد بین المللی، حقوق ایران

Paper COI Code

This Paper COI Code is LPCONF01_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118950/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امامی، سعید،1399،بررسی جرم پولشویی در اسناد بین المللی و حقوق ایرا ن،International Conference on Law, Psychology, Education and Behavioral Science،Karaj،،،https://civilica.com/doc/1118950

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 53,118
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support