Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک مدل اعتماد برای کنترل نرم شایعه درشبکه های اجتماعی

Year: 1399
COI: ISCC17_009
Language: PersianView: 284
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مژگان عسکری زاده - دانشجوی دکتری گروه مهندسی نرم افزار، دانشکده مهندسی کامپیوتر، دانشگاه اصفهان، اصفهان
بهروز ترک لادانی - استاد دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان ایران

Abstract:

روزانه شایعات مختلف به عنوان نوعی از اطلاعات تأیید نشده در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند و به عنوان یک تهدید نرم در فضای سایبری خسارات جبران ناپذیری وارد می کنند از این رو مطالعه ی روش های کنترل شایعه به عنوان بخشی از سازوکارهای «امنیت نرم» نقشمهمی در کاهش خسارات ناشی از شایعه ایفا می کند. یکی از روش های کنترل شایعه در شبکه های اجتماعی، استفاده از کنترل نرم شایعه است، به این معنی که با افزایش آگاهی و دانش مردم در مورد شایعه، آنها در برخورد با شایعه آن را باور نکنند و در نتیجه خود افراد از انتشار شایعه خودداری کنند. در این تحقیق یک مدل اعتماد ارائه می شود که به کمک آن کاربران شبکه اجتماعی در مواجهه با شایعه، دوستان معتمد خود در زمینه شایعه را یافته و از آنها در مورد صحت شایعه مشورت می گیرند تا از انتشار شایعه اجتناب کنند. مدل ارائه شده شامل روشی برای انتخاب دوستان معتمد برای مشورت در مورد شایعه با استفاده از امکانات شبکه های اجتماعی است. به منظور ارزیابی مدل از داده های واقعی مجموعه داده ی فم استفاده شده است. نتایج نشان می دهد دوستان معتمد که توسط مدل پیشنهادی برای مشورت پیشنهاد می شوند با دقت بالایی همان کسانی هستند که ضدشایعه منتشر می کنند

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCC17_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1120280/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عسکری زاده، مژگان و ترک لادانی، بهروز،1399،یک مدل اعتماد برای کنترل نرم شایعه درشبکه های اجتماعی،The 17th International Conference of the Iranian Association of Securities،Tehran،https://civilica.com/doc/1120280

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,919
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support