Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رفتار مکانیکی کامپوزیت های سیمانی مهندسی شده ECC

Year: 1399
COI: NCCE12_332
Language: PersianView: 502
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم صادقی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه، دانشگاه صنعتی اصفهان
داود مستوفی نژاد - استاد، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

یکی از مهم ترین موضوع هایی که در دهه های اخیر به آن توجه شده است، ساخت و تولید انواع بتن هایی است که علاوه بر سبک بودن، دارای خواص مقاومتی بالا و شکل پذیری مناسب باشد. یکی از این نوع بتن ها 1ECC است که توسط پرفسور لی در سال 1993 اختراع شد؛ و با استفاده از قالب می توان آن را به راحتی به شکل مورد نظر در آورد. بتن ECC از موادی ساخته شده است که برای ایجاد حداکثر شکل پذیری طراحی شده اند و کامپوزیت سیمانی مهندسی شده نامیده می شوند. بتن ECC به دلیل عمر طولانی تر و دوام بهتر، در دراز مدت از بتن معمولی ارزان تر است. استفاده از مصالح جایگزین سیمان، یکی از راه های کاهش آلودگی محیط زیست در جهت توسعه ی پایدار است. در همین راستا استفاده از مصالح سیمانی نظیر سرباره، میکروسیلیس و خاکستر بادی به جای سیمان باعث کاهش آلودگی می شود. در پژوهش حاضر، به بررسی خواص مکانیکی نمونه های بتن ECC از جمله مقاومت فشاری و خمشی پرداخته می شود. میزان الیاف استفاده شده در این پژوهش حداکثر دو درصد حجمی است که پس از ترکیب مصالح با مخلوط آب و فوق روان کننده به آن اضافه می شود. میزان میکروسیلیس استفاده شده در هر طرح اختلاط بستگی به نسبت آب به مواد سیمانی دارد، که افزایش بیشتر آن باعث افزایش مقاومت فشاری و کاهش مقاومت خمشی می شود. نتایج آزمایشگاهی نشان می دهند که در نمونه هایی که از ترکیب الیاف استفاده شده است، مقاومت فشاری ثابت باقی می ماند و مقاومت خمشی و شکلپذیری آنها افزایش می یابد. همچنین در نمونه هایی که از خاکستر بادی به جای میکروسیلیس استفاده شده است، مقاومت خمشی و شکل پذیری افزایش پیدا کرده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCE12_332. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1120619/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقی، ابراهیم و مستوفی نژاد، داود،1399،بررسی رفتار مکانیکی کامپوزیت های سیمانی مهندسی شده ECC،12th National Congress of Civil Engineering،Tabriz،https://civilica.com/doc/1120619

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper بررسی رفتار مکانیکی کامپوزیت های سیمانی مهندسی شده ECC
مژده مختاری (1399/09/20): مقاله ای کامل جهت معرفی و شناخت بتن انعطاف پذیر

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,859
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support