ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر استفاده از مهاربند هم محور دارای حلقه ی شکل پذیر در ضریب رفتار قاب های فولادی مقاوم سازی شده با آن

Year: 1399
COI: NCCE12_458
Language: PersianView: 88
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد علی کافی - دانشیار، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه سمنان
محمد حسین مومنیان - دانشجوي دکتري سازه، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه سمنان

Abstract:

استفاده از مهاربندهاي هم محور یکی از روش هاي متداول در مقاوم سازي قاب هاي خمشی فولادي موجود است. این روش مقاوم سازي داراي مزیت هایی از جمله افزایش سختی و مقاومت در قاب خمشی اولیه است؛ اما از طرفی به دلیل کمانش زودهنگام مهاربندها در مقابل نیروي فشاري، این سیستم داراي رفتار شکل پذیر و در پی آن جذب انرژي مطلوبی نیست. استفاده از فیوزهاي موضعی شکل پذیر مانند حلقه در میانه ي مهاربند روش جدیدي است که به صورت آزمایشگاهی براي حل این موضوع انجام شده است. در این مقاله سعی شده است با بررسی وجود این فیوز شکل پذیر در مهاربند هممحور، رفتار قاب هاي فولادي مقاوم سازي شده با آن بررسی گردد. نتایج نشان می دهد که استفاده از این فیوزها باعث افزایش شکل پذیري در قاب فولادي نسبت به حالتی که این فیوز در مهاربندها وجود نداشته باشند، می شود. همچنین ضریب رفتار این سیستم در مقایسه با حالتی که حلقه در مهاربندها وجود نداشته باشد، افزایش می یابد.

Keywords:

مقاوم سازی، فیوز شکل پذیر، مهاربند هم محور، سازه های فولادی، ضریب رفتار

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCE12_458. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1120745/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کافی، محمد علی و مومنیان، محمد حسین،1399،تاثیر استفاده از مهاربند هم محور دارای حلقه ی شکل پذیر در ضریب رفتار قاب های فولادی مقاوم سازی شده با آن،12th National Congress of Civil Engineering،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/1120745

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 8,334
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support