Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شیوه های ارتقا گردشگری ورزشی تهران براساس مدل SWOT

همایش ملی بهبود و بازسازی سازمان و کسب و کار
Year: 1399
COI: CIROB01_246
Language: PersianView: 155
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهسا مسرور - کارشناسی ارشد،مدیریت سازمان های ورزشی، دانشگاه علوم و تحقیقات تهران، تهران ، ایران

Abstract:

گردشگری ورزشی یکی از گونه های روبه رشد گردشگری است که در آن مسابقات و رویدادهای ورزشی تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند. در این راستا پژوهش حاضر راهبردهای توسعه گردشگری ورزشی در شهرستان تهران را ارائه می دهد .روش تحقیق توصیفی-تحلیلی بوده و جهت گردآوری اطلاعات مورد نیاز از مطالعات کتابخانه ای و میدانی -شامل مشاهده مستقیم و منظم و پرسشنامه استفاده شده است. برای بدست آوردن پایایی پرسشنامه از ضریب آلفای کرونباخ استفاده شد که ضریب بدست آمده((0/90 نشان دهنده پایایی مطلوب پرسشنامه می باشد. جهت سنجش روایی پرسشنامه، ظاهر و محتوی پرسشنامه توسط 10 نفر از کارشناسان و متخصصین رشته گردشگری و خبره در امر تدوین پرسشنامه تایید شد. گروه های درگیر در این تحقیق عبارتند از: جامعه محلی، مدیران محلی و گردشگران که در مورد گروه اول با استفاده از فرمول کوکران و اصلاحیه آن حجم نمونه 380 نفر برآورد شد؛ در مورد گروه دوم 20 نفر از مدیران و در مورد گروه سوم 100 نفر از گردشگران به عنوان نمونه انتخاب شدند. داده های حاصل از پرسشنامه با استفاده از نرم افزار آماری SPSS V. 18 و مدل SWOT تجزیه و تحلیل شدند؛ یافته های تحقیق نشان می دهد که ورزش های اسکی (چمنی و برفی) در بین جاذبه های گردشگری ورزشی شهرستان تهران در رتبه اول قرار دارند. همچنین عوامل متعددی بر فرایند توسعه گردشگری ورزشی شهرستان موثر می باشند که در این تحقیق این عوامل در قالب دو گروه عوامل درونی (قوت ها و ضعف ها) و عوامل بیرونی (فرصتها و تهدیدها) ارزیابی شدند. بر این اساس مهم ترین قوت و ضعف توسعه گردشگری ورزشی در شهرستان تهران به ترتیب وجود سایت های ورزشی ملی و بین المللی و عدم استفاده از تجارب موجود در زمینه توسعه متقابل ورزش و گردشگری می باشد و همچنین مهم ترین فرصت و تهدید به ترتیب امکان حضور گردشگران و ورزشکاران خارجی و کیفیت پایین خدمات آژانس های گردشگری است .در نهایت با تلفیق عوامل درونی و بیرونی بر روی نمودار مدل سوات، راهبردهای تدافعی به عنوان راهبردهای بهینه شناخته شدند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIROB01_246. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1120886/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مسرور، مهسا،1399،شیوه های ارتقا گردشگری ورزشی تهران براساس مدل SWOT،National conference on improvement and rebuilding of Organization and Businesses،Tehran،https://civilica.com/doc/1120886

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 37,281
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support