ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه نقش بازاریابی رابطه مند در ایجاد رضایت و تصویر ذهنی مطلوب و تاثیرشان بر وفاداری مشتریان(مطالعه موردی: شرکت بیمه سامان)

Year: 1399
COI: IBAEONF02_265
Language: EnglishView: 174
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر مخبری - کارشناسی ارشد، دانشکده مدیریت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، ایران

Abstract:

امروزه مشتری مداری برای سازمانها یک امر حیاتی تلقی می گردد. سازمان هایی که در فضای رقابتی کسب و کار مشغول به ارائه محصول یا خدمتی به مشتریان هستند لاجرم می بایست فاکتورهای اثرگذار بر رضایت و وفاداری آنان را نیز مورد توجه و تفقد قرار دهند. براین اساس، در این تحقیق به بررسی اثرات بازاریابی رابطه مند بر تصویر ذهنی و رضایت مشتریان و متعاقبا اثر این متغیرها بر وفاداری، پرداخته شده است. با توجه به چارچوب نظری ایجاد شده از طریق مطالعه تحقیقات پیشین، محقق سوالاتی را مطرح و به منظور پاسخگویی به آنها، به جمع آوری اطلاعات مبادرت نمود. جامعه آماری این تحقیق شامل کلیه مشتریان شرکت بیمه سامان است که با توجه به گستردگی جامعه از نمونه گیری تصادفی استفاده شد که در نهایت تعداد ۱۴۰ عدد پرسشنامه دریافت شد. میزان پایایی پرسشنامه متغیرهای تحقیق بالاتر از عدد 0.7 به دست آمد. با توجه به اینکه در بسیاری از تحقیقات در حوزه ی سنجش رضایت یا وفاداری، تنها به بررسی برخی از متغیرهای شناخته شده با ریسک پایین پرداخته شده است، در این تحقیق سعی شده با بررسی مدل های تحقیقاتی انجام شده در گذشته و ترکیب آن با برخی از متغیرهای روانشناسانه در عرصه ی بازاریابی، به متغیری به نام تصویر ذهنی رسیده شود که در تحقيقات نوین تا حدودی کمتر به آن توجه شده است. تجزیه و تحلیل آماری پرسشنامه از طریق آزمون های همبستگی و رگرسیون انجام شد که با توجه به مقادیر سطح معناداری مورد آزمون در متغیرهای مورد بررسی تحقیق، نتیجه گرفته شد که متغیرهای مستقل بر متغیرهای وابسته اثرگذار می باشند و بین رضایت مشتریان و تصویر ذهنی آنان نیز رابطه ی معنادار وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IBAEONF02_265. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1121103/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مخبری, امیر,1399,مطالعه نقش بازاریابی رابطه مند در ایجاد رضایت و تصویر ذهنی مطلوب و تاثیرشان بر وفاداری مشتریان(مطالعه موردی: شرکت بیمه سامان),Second International Conference on Innovation in Business Management and Economics,Tehran,https://civilica.com/doc/1121103

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,004
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support