ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه بین سرمایه اجتماعی و نوآوری در شرکت های دانش بنیان (مطالعه موردی: شرکت های دانش بنیان شهر کرمان)

Year: 1399
COI: AMSCONF06_366
Language: PersianView: 107
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید تابلی - دانشیار دانشگاه پیام نور کرمان، ایران
امیرحسین محمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی

Abstract:

در چند سال گذشته به دلیل فشارهای اجتماعی، فرهنگی و رقابتی میزان علاقه سازمان ها به کارآفرینی سازمانی افزایشیافته است. یکی از ارزانترین ابزارها برای رشد و توسعه کسب و کار، کارآفرینی است که احتمالاً بهترین نتیجه و بیشترینکارآیی را دارد. منابع انسانی از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر موفقیت یا شکست یک سیستم اجتماعی است. این منابع انسانیهستند که ضامن بقاء عامل تاثیرگذار و رمز موفقیت یک سیستم هستند، عامل منابع انسانی می تواند منابع فیزیکی و مادی رابه هدر داده و اتلاف کند، سازمانی باسرمایه اجتماعی نیرومند، قادر به دسترسی سریع بازمان بندی مناسب به مجموعه متنوعیازاطلاعات به منظورخلق نوروری است. این سرمایه نوعی دارایی ناملموس برای سازمان ها به شمار می رید ودراین میان موفقترین شرکت ها آنهایی هستند که از این دارایی به نحو مطلوب و درسریع ترین زمان ممکن استفاده نمایند. بنابراین در اینشرایط سازمان هایی موفق خواهند بود که بتوانند با فراهم آوردن شرایط و فرصت های مناسب برای بروز افکار نو، ابتکاری وکاربرد آنها و یا به طور خلاصه ایجاد فضای نوآوری، محیط بیرونی را در راستای اهداف خود هدایت کنند. لذا رهبرانسازمان های امروزی باید نوآوری را به مانند کیفیت و بهره وری و نیز به عنوان یک اصل راهبردی در سراسر سازمان نهادینهسازند. یکی از عوامل کلیدی بقای شرکت های دانش بنیان شهر کرمان، ارتقای پیوسته نوآوری سازمان است. در این سازمان هانوآوری در عملکرد، سبب حفظ مزیت رقابتی و رشد و توسعه سازمانی می گردد. از طرفی خلق نوآوری مستلزم برقراری ارتباطاتاثربخش می باشد. جامعه مورد نظر کل کارکنان، کارشناسان و مدیران شرکت های دانش بنیان شهر کرمان می باشند. در اینتحقیق با توجه به این که تعداد افراد جامعه مورد نظر نامحدود می باشد، براساس جدول کوکران، حجم نمونه 384 نفر میباشد. این پژوهش از بعد روش در حوزه پژوهش های میدانی قرارمی گیرد. به منظور تحلیل داده ها و رابطه بین متغیرها از نرمافزار آماری لیزرل Lisrel استفاده شده است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که بین ابعاد سرمایه اجتماعی و مدیریت منابعانسانی بر نظام عملکرد نوآورانه در شرکت های دانش بنیان شهر کرمان رابطه معناداری وجود دارد.

Keywords:

سرمایه اجتماعی،مدیریت منابع انسانی،عملکرد نوآورانه، شرکت های دانش بنیان شهرکرمان

Paper COI Code

This Paper COI Code is AMSCONF06_366. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1122199/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تابلی، حمید و محمدی، امیرحسین،1399،بررسی رابطه بین سرمایه اجتماعی و نوآوری در شرکت های دانش بنیان (مطالعه موردی: شرکت های دانش بنیان شهر کرمان)،Sixth National Conference on Applied Research in Management, Accounting and Healthy Economics in Banking, Stock Exchange and Insurance،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1122199

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 52,742
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support