ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهداشت و ایمنی مواد غذایی در زمان شیوع کووید ۱۹

Year: 1399
COI: FOODCONG01_016
Language: PersianView: 933
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهره احمدی - دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
مریم کاظمی - دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
علی مهرابی - دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران
رزاق محمودی - استاد تمام گروه بهداشت و ایمنی مواد غذایی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، قزوین، ایران

Abstract:

زمینه و هدف: ۱۹-Covid یک بیماری بسیار مسری در ا ثر ویروس جدید کرونا شناخته شده که منجر به سندرم حاد تنفسی می شود. جهان دوران جدیدی را در زمان همه گیری ویروس کرونا تجربه می کند در حالیکه عواقب آن در زندگی روزمره افراد دیده می شود، اثرات گسترده آن بر کل بخش های جوامع قابل ملاحظه است.حساسیت بخش مواد غذایی از این قاعده مسثتنی نیست. اطیمنان از ایمنی مواد غذایی و محدود کردن شیوع ویروس کرونا در خدمات غذایی خود به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. روش بررسی: این مقاله خالص های از مطالعات در رابطه با روش های انتقال و پیشگیری ویروس کرونا می باشد که از پایگاه های داده های الکترونیکی از جمله Pubmed ، Science Direct ، Elsevier ، Google Scholar و ر اهنماهای ارائه شده توسط سایت های FAO ، WHO ، EPA و CDC و وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ جمع آوری شده است. یافته ها و نتیجه گیری: در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر گسترش بیماری ۱۹-Covid از طریق غذا و سیستم گوارش انسان وجود ندارد. با این حال، با توجه به فرضیه انتقال اولیه ویروس با منبع غذایی دارای منشا حیوانی باید توجه ویژه به این واقعیت داشت که غذا می تواند غیرمسقتیم ناقل ویروس باشد و با این آگاهی که غذای کنی از اساسی برای انسان ها است، باید تاکید کرد در بررسی شیوع یک بیماری همه گیر توجه ویژه ای به این مسیر غیر مسقتیم داشت. لزوم رعایت اقدامات ایمنی در زنجیره تولید مواد غذایی قابل اغماض نیست. تماس فرد آلوده با سطوح و حتی سطح مواد غذایی، می تواند باعث انتقال مکانیکی ویروس شود پس در هر مرحله ای از مزرعه تا سفره لازم است کارکنان اقدامات پیشگیرانه مناسب (بهداشت دست ها، استفاده از ضدعفونی کننده ها و تجهیزات بهداشت شخصی، حفظ فاصله اجتماعی) را انجام دهند و از مبدل کردن مواد غذایی به منبع احتمالی انتشار ویروس پیشگیری نکند. رعایت اصول صحیح بهداشت محیط، بهداشت شخصی و اقدامات ایمنی غذایی احتمال تهدید از سوی عوامل بیماری زای مواد غذایی را کاهش می دهد.

Keywords:

؛ ۹-COVID ، ایمنی غذا، یپشگیری، انتقال ویروس

Paper COI Code

This Paper COI Code is FOODCONG01_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1122215/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، زهره و کاظمی، مریم و مهرابی، علی و محمودی، رزاق،1399،بهداشت و ایمنی مواد غذایی در زمان شیوع کووید ۱۹،International Congress on Food Science & Technology & Agriculture and Food Security،Karaj،،،https://civilica.com/doc/1122215

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 794
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support