ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثربخشی انگیزه های کششی ورانشی در انتخاب مقاصد گردشگری (صاحبان دوم) در استان مازندران

Year: 1399
COI: ICMT01_024
Language: PersianView: 239
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی رمضان زاده لسبویی - دانشیار گروه جهانگردی دانشگاه مازندران، بابلسر، ایران
منور قهاری - کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی، موسسه آموزش عالی مازیار، مازندران، ایران
محمدحسن زال - استادیار گروه جهانگردی دانشگاه مازندران، بابلسر، ایران

Abstract:

صنعت گردشگری یکی از متنوع ترین صنعت در دنیا به حساب می آید. کارشناسان، این صنعت را یکی از راههای گسترش و ایجاد رونق اقتصادی می دانند اثرات و تغییراتی که این صنعت بر جامعه می گذارد، میتواند به صورت فیزیکی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشد و به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال زایی، رشد بخش خصوصی و توسعه زیربنایی قرار گیرد. استان مازندران با ویژگی های ممتاز مانند طبیعت، تلفیق دریا، ساحل و جنگل، کوه، وجود بنادر و فرودگاهها نیز در کنار نزدیکی و برخورداری از سه شاهراه مواصلاتی با پایتخت یکی از مقاصد اصلی گردشگران می باشد. یکی از انواع ظرفیت های گردشگری در استان مازندران گردشگری خانه های دوم است. اطلاعات علمی این تحقیق میتواند در توسعه گردشگری و مهندسی و کنترل پدیده به گردشگری با خانه دوم" در استان، کمک شایانی را به مدیران و برنامه ریزان استان ارایه نماید. این تحقیق بدنبال پاسخ به این سؤال شکل گرفته است که: آیا انگیزه های کششی و رانشی در انتخاب گردشگری خانه دوم در استان مازندران موثر می باشد؟ روش تحقیق توصیفی تحلیلی مبتنی بر پیمایش میدانی است. جامعه آماری صاحبان خانه های دوم هستند که در استان مازندران بخشی از ایام سال را سپری می کنند که ۳۸۹ نفر به عنوان نمونه آماری در نظر گرفته شده اند اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از تی تک نمونه ای و ضریب همبستگی پیرسون و رگرسیون چند متغیره مورد تحلیل قرار گرفت. نتایج بیانگر آن است که گردشگران با خانه دوم در استان مازندران انگیزه های کششی و رانشی را در انتخابشان موثر دانسته و از انتخاب خانه دوم خود در استان نیز رضایت داشته اند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMT01_024. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1123496/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رمضان زاده لسبویی، مهدی و قهاری، منور و زال، محمدحسن،1399،اثربخشی انگیزه های کششی ورانشی در انتخاب مقاصد گردشگری (صاحبان دوم) در استان مازندران،First International Conference on Management, Tourism and Technology،https://civilica.com/doc/1123496

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,795
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support