ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطۀ درآمد ملی با امید به زندگی در کشورهای جهان

Year: 1399
COI: CONFME05_008
Language: PersianView: 191
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماعیل کلانتری - کاندیدای دکتری سیاست گذاری علم و فناوری، دانشگاه تربیت مدرس
حدیث مرشد - دانشجوی کارشناسی حسابداری موسسه آموزش عالی فاطمیه (س) شیراز
شیوا غلام زاده - دانشجوی کارشناسی حسابداری موسسه آموزش عالی فاطمیه (س) شیراز

Abstract:

امید به زندگی یکی از شاخص های سلامت می باشد که برآیند عوامل مختلف اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی است و از آن به عنوان نماگر اصلی یک جامعه یاد می شود. یکی از متغیرهایی که بر امید به زندگی به عنوان یک شاخص سلامت تاثیر می گذارد، میزان درآمد می باشد. ازاین رو پژوهش حاضر با هدف تعیین رابطه بین میزان درآمد ملی و امید به زندگی به عنوان یکی از شاخص های سلامت بین 181 کشور جهان انجام گرفته است. بدین منظور از روش پیمایش استفاده شده است. داده های پژوهش از بانک جهانی و سازمان ملل متحد در سال 2018 استخراج شده است. برای تحلیل داده ها از نرم افزار SPSS استفاده شده است. نتایج این پژوهش نشان می دهد که بین درآمد ملی کشورها و امید به زندگی رابطه مثبت معنادار وجود دارد. بدین معنی که با افزایش درآمد ملی در یک کشور، امید به زندگی در بین زنان و مردان در آن کشور نیز افزایش می یابد. بنابراین توجه به شاخص های کلان اقتصادی نظیر درآمد ملی در سیاست گذاری حوزه سلامت به منظور ارتقای امید به زندگی به سیاست گذاران این عرصه توصیه می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFME05_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1124712/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کلانتری، اسماعیل و مرشد، حدیث و غلام زاده، شیوا،1399،بررسی رابطۀ درآمد ملی با امید به زندگی در کشورهای جهان،5th International Conference on Management, Accounting and Economic Development،https://civilica.com/doc/1124712

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 34,218
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support