ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

در نظر گرفتن معیار جذابیت بصری در مسئله دو هدفه ی مسیریابی وسیله نقلیه با پنجره زمانی

Year: 1399
COI: ICIORS13_078
Language: PersianView: 72
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه رفیع نژاد - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی مواد و صنایع، دانشگاه نوشیروانی بابل:
علی دیوسالار - استادیار مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی مواد و صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
ابراهیم اسدی گنگرج - استادیار مهندسی صنایع، دانشکده مهندسی مواد و صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

Abstract:

یکی از مباحث مهم که در چند دهه اخیر کاربرد بسیار بالایی در عمل داشته و برای افزایش کارایی و بهره وری سیستم های حمل ونقل مطرح شده است، مسئله مسیریابی وسیله نقلیه است. این مسئله و مدل های ریاضی و بهینه سازی آنها به طور سنتی به دنبال حداقل کردن مسافت طی شده، زمان كل سفر، تعداد وسایل نقلیه و در نهایت تابع هزینه حمل و نقل است. هدف از این تحقیق، در نظر گرفتن میزان فشردگی مسیرها به عنوان یکی از شاخص های جذابیت بصری همزمان با توابع هدف سنتی در مسائل مربوط به مسیریابی وسایل نقلیه است. علیرغم اهمیت بالای کاربردی، مقالات بسیار کمی به مبحث جذابیت بصری از دیدگاه مدل سازی ریاضی پرداخته اند. پس ارائه یک مدل ریاضی با در نظر گرفتن آن حائز اهمیت است. در این تحقیق یک مدل ریاضی دو هدفه در نظر گرفته شده است که تابع هدف اول آن، کمینه سازی زمان كل سفر و تابع هدف دوم آن کمینه سازی فاصله هر مشتری تا مرکز مسیرش (به عنوان یکی از شاخص های مؤثر برای فشرده سازی مسیر در جذابیت بصری) هستند. از آنجا که مدل پیشنهادی غیرخطی است ابتدا در نرم افزار GAMS پیاده سازی شده است. سپس به منظور افزایش کارایی به فرم خطی تغییریافته و در نرم افزار Cplex اجرا شده است. برای نمایش کارایی مدل، یک مثال عددی تولید شده و برای حل آن از رویکرد اپسیلونمحدودیت استفاده شده است. در ادامه، با استفاده از تحلیل نتایج خروجی، مزیت در نظر گرفتن جذابیت بصری مسیرها نشان داده شده است.

Keywords:

مسئله ی مسیریابی وسیله نقلیه؛ جذابیت بصری؛ فشرده سازی مسیر.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS13_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1124880/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رفیع نژاد، فاطمه و دیوسالار، علی و اسدی گنگرج، ابراهیم،1399،در نظر گرفتن معیار جذابیت بصری در مسئله دو هدفه ی مسیریابی وسیله نقلیه با پنجره زمانی،The 13th International Conference of Iranian Operations Research Society،Shahrud،،،https://civilica.com/doc/1124880

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,841
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support