ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توسعه مدل ریاضی برای مسأله زمان بندی و مسیریابی وسایل نقلیه جمع آوری نمونه های زیستی در مراقبت های سلامت خانگی

Year: 1399
COI: ICIORS13_172
Language: PersianView: 69
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد موسی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی
ابراهیم اسدی گنگرج - استادیار مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی
علی دیوسالار - استادیار مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی نوشیروانی

Abstract:

اهمیت مراقبت های سلامت خانگی به سرعت در حال افزایش است، زیرا جمعیت جوامع توسعه یافته و حتی کشورهای در حال توسعه پیرتر می شوند و تعداد بیمارستان ها، خانه های بازنشستگی و کارکنان بخش درمانی با همان میزان افزایش نمی یابند. در نتیجه مراقبت های سلامت خانگی از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. در مراقبت های سلامت خانگی، کادر درمانی به صورت متمرکز به مشتریان مختلف در خانه هایشان خدمت ارائه می دهند. از آنجایی که اغلب در این نوع مسائل نیاز به ترکیبی از مسیریابی و زمان بندی برای ارائه دهندگان خدمت است، در نتیجه مسائل بهینه سازی آن بسیار پیچیده می باشد. در این پژوهش سعی شده است یک مدل ریاضی یک هدفه برای مسیریابی و زمان بندی وسایل نقلیه جمع آوری نمونه های زیستی در مراقبت های سلامت خانگی ارئه شود که هدف آن کمینه سازی هزینه حمل و نقل با در نظر گرفتن شرایط و زمان خاص نگهداری هر نوع نمونه ی زیستی است. برای بررسی کارایی مدل ریاضی ارائه شده، از یک مطالعه موردی در دنیای واقعی استفاده شده است. نتایج نشان می دهد که مدل ریاضی ارائه شده می تواند جواب بهینه مسأله را برای ابعاد کوچک و متوسط در مدت زمان معقول محاسبه کند.

Keywords:

زمان بندی؛ مسیریابی؛ جمع آوری نمونه های زیستی؛ مراقبتهای سلامت خانگی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICIORS13_172. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1124974/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسی زاده، محمد و اسدی گنگرج، ابراهیم و دیوسالار، علی،1399،توسعه مدل ریاضی برای مسأله زمان بندی و مسیریابی وسایل نقلیه جمع آوری نمونه های زیستی در مراقبت های سلامت خانگی،The 13th International Conference of Iranian Operations Research Society،Shahrud،،،https://civilica.com/doc/1124974

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 5,845
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support