Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی ضرورت بازیافت اراضی قهوه ای از دیدگاه ساکنین با رویکرد توسعه پایدار محلی (مورد مطالعاتی: کوره پزخانه های منطقه 19)

Year: 1399
COI: ICESCONF08_098
Language: PersianView: 176
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی مسعودیان - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری

Abstract:

در بسیاری از شهرها اراضی متروکه و بدون استفاده بازیافتشده و با فرم و کارکردی جدید مورد بهره برداری قرار میگیرند. بسیاری از پارک ها، موزه ها، هتل ها، مجموعه هایتفریحی و ... در گذشته سایت های صنعتی و نظامی بوده اند.این گونه فضاها فرصت های بالقوه ای را در در راستای ارتقاءزیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی شهر اختیار ما قرار می دهد.در شهرهای کشور ما نیز برخی از این اراضی در حال حاضربازیافت شده و به چرخه حیات شهری بازگشته اند، اما بسیاریاز این اراضی نیز هم اکنون وجود دارند که نیازمند بازیافتو احیاء می باشند. از جمله این اراضی کوره پز خانه ها واراضی صنعتی در منطقه 19 می باشند. از آنجایی که این منطقهبه لحاظ شاخص های توسعه ای از موقعیت نامناسبي برخورداراست، اما امکانات و قابلیت های توسعه ای مناسب از جملهاراضي بایر و زمین های باز و کوره پزخانه ها را دارا استکه مي تواند موقعیت مناسبي را در منطقه ایجاد کند. ازآنجایی که عوامل مختلفی ضرورت بازیافت این اراضی را توجیهمی نماید؛ بنابراین پژوهش کاربردی حاضر با روش توصیفی بهکمک پرسشنامه و آزمون T تک نمونه ای، ضرورت بازیافت اراضیقهوه ای را از دیدگاه ساکنین منطقه با رویکرد توسعه پایدارمحلی ارزیابی نمود و ضمن اثبات این ضرورت مشخص کرد که ازدیدگاه ساکنین ارتقاء امنیت محدوده و افزایش قیمت اراضیبیشترین ضرورت را ایجاد می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICESCONF08_098. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1125149/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مسعودیان، مهدی،1399،ارزیابی ضرورت بازیافت اراضی قهوه ای از دیدگاه ساکنین با رویکرد توسعه پایدار محلی (مورد مطالعاتی: کوره پزخانه های منطقه 19)،The 8th National Conference on Civil Engineering, Architecture and Sustainable Urban Development of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1125149

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support