Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یکپارچه‌سازی تفکر ناب و توسعه پایدار در زمینه مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE ) در صنعت ساخت و ساز

دوفصلنامه پژوهش در مهندسی نگهداشت دفاعی، دوره: 2، شماره: 3
Year: 1399
COI: JR_RDMJ-2-3_004
Language: PersianView: 336
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرشید فرخی زاده - مهندسی نت و بهینه سازی انرژی، دانشکده علوم
فریبا شکوهی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد جنوب تهران، دانشکده

Abstract:

تحقیق حاضر مروری بر ادبیات موجود در یکپارچه‌سازی تفکر ناب و توسعه پایدار در زمینه سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) درصنعت ساخت و ساز از سال 2013 تا 2020 دارد و به مطالعه اهداف، ابزار، شاخص‌ها و تعامل دو مفهوم در زمینه(HSE) پروژه‌های ساخت می‌پردازد. لذا هدف تحقیق بررسی مروری آخرین مقالات منتشره در مجلات معتبر بین‌المللی  ISIبا کلید واژه‌های مربوطه در موتورهای جستجوی انگلیسی و برخی منابع فارسی زبان به منظور تقویت و بروزرسانی ادبیات مرتبط و کاهش شکاف موجود و ارتقا و بهبود سطح عملکردی ایمنی و سلامت و محیط زیست در پروژه‌های کشور است. عملیات ساختمان‌سازی اثرات مستقیم و غیرمستقیم بسیاری بر محیط زیست دارد. با رشد اقتصاد و جمعیت، نیاز به طراحی و ساخت پروژه‌های ملتزم به اصول ساخت ناب و توسعه پایدار جهت حفاظت و مراقبت از محیط زیست و عوامل اجرایی پروژه‌ها درکل چرخه حیات ساخت احساس می­شود. توسعه پایدار(SD) از طریق افزایش ارزش‌های اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی به دنبال بهبود عملکرد صنعت بوده و با جهت‌گیری‌های تفکر ناب(LT) بخصوص در تأمین سلامت جامعه در تعامل است. اگرچه همبستگی عمده شاخص‌های ناب و پایداری در تحقیقات اخیر به اثبات رسیده است ولی شناخت ارتباطات ناب و پایداری با حوزه HSE در صنعت جای تبیین بیشتری دارد. نتیجه این مطالعه، توسعه ادبیات و کمک به سیاست‌گذاران و مجریان پروژه‌ها در تشخیص متغیرها و شاخص‌های سه رکن تحقیق از طریق ارائه یک مدل یکپارچه است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_RDMJ-2-3_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1126082/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرخی زاده، فرشید و شکوهی، فریبا،1399،یکپارچه‌سازی تفکر ناب و توسعه پایدار در زمینه مدیریت سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE ) در صنعت ساخت و ساز،https://civilica.com/doc/1126082

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support