ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی مقاومت آسفالت ماستیکی و آسفالت داغ برای مسیر BRT

Year: 1399
COI: CAAM12_032
Language: PersianView: 576
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن ابوطالبی اصفهانی - استادیار گروه راه آهن و مهندسی برنامه ریزی حمل ونقل، دانشکده عمران و حمل ونقل، دانشگاه اصفهان، اصفهان، ایران
امیرحسین طباطبائی زواره ء - کارشناسی ارشد راه و ترابری، گروه عمران، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف آباد، ایران
محمد حسینی پور - کارشناسی ارشد راه و ترابری، گروه عمران، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف آباد، ایران
مجید هارونی جمالوئی - کارشناسی ارشد راه و ترابری، گروه عمران، واحد نجف آباد، دانشگاه آزاد اسلامی، نجف آباد، ایران

Abstract:

با افزایش و توسعه خطوط اتوبوس تندرو در کلان شهرها و اثبات آن به عنوان یکی از زیرساخت های توسعه شهری در بحث ناوگان حمل ونقل عمومی، اقتصادی نمودن این خطوط و همچنین خدمت پذیر بودن آنها حائز اهمیت است. طی سالیان اخیر استفاده از خطوط اتوبوس تندرو در کشور ایران افزایش یافته است؛ با این حال خرابی های روسازی های آسفالتی اجراشده در این خطوط ترافیکی و همچنین افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری این خطوط، باعث ایجاد محدودیت در استفاده از خطوط اتوبوس تندرو شده است که به نوع روسازی استفاده شده در این خطوط وابسته است. بنابر این هدف از انجام این پژوهش، طراحی و ارزیابی استفاده از آسفالت ماستیک سنگ دانه ای به دلیل نوع دانه بندی به جای مخلوطهای آسفالتی گرم رایج و سنتی است تا با تغيير نوع روسازی استفاده شده، خرابی ها و معایب مخلوطهای آسفالتی رایج، از جمله تغییر شکل های دائمی، شیار شدگی و ترکهای خستگی را در خطوط اتوبوس تندرو کاهش داد. در این پژوهش با انجام آزمایش های عملکردی از جمله مدول برجهندگی و شیار شدگی و با توجه به پارامترهایی نظیر درصد قیر و فضای خالی مصالح به بررسی و ارزیابی استفاده از آسفالت ماستیک در مقایسه با مخلوطهای آسفالتی گرم متداول پرداخته شده است. از نتایج این پژوهش می توان به رفتار مناسب آسفالت ماستیک در مقایسه با مخلوطهای آسفالتی گرم متداول اشاره کرد. نتایج نشان دهنده کاهش ۶۰ درصدی شیار افتادگی و افزایش بیش از ۳۱۶ درصدی مدول برجهندگی مخلوط آسفالت ماستیک در مقایسه با مخلوط آسفالتی گرم است که می تواند باعث کاهش خرابیها و در نتیجه، کاهش هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات روسازی آسفالتی در ایستگاههای اتوبوس تندرو شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAAM12_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1126242/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ابوطالبی اصفهانی، محسن و طباطبائی زواره ء، امیرحسین و حسینی پور، محمد و هارونی جمالوئی، مجید،1399،ارزیابی مقاومت آسفالت ماستیکی و آسفالت داغ برای مسیر BRT،12th Conference on Asphalt and Asphalt Mixes،Tehran،https://civilica.com/doc/1126242

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,753
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support