ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تبیین عوامل مؤثر پیکره بندی فضایی بر تعامل اجتماعی شهروندان (نمونه موردی: شهر اهواز)

Year: 1399
COI: CAUE06_016
Language: PersianView: 99
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد احمدی - سازمان همیاری شهرداری های استان خوزستان
هدی شکری - گروه شهرسازی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اهواز، اهواز، ایران
یوسن چنگلوایی - گروه شهرسازی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اهواز، اهواز، ایران

Abstract:

برقراری سطح مناسبی از تعاملات اجتماعی در فضاهای شهری به صورت یکی از مؤلفه های موثر بر کیفیت زندگیمی باشد که از ویژگی های محیط انسان ساخت تأثیر می پذیرد. در همین راستا پیکره بندی فضایی در فضاهای شهری میتواند در جهت پاسخگویی به نیاز شهروندان در جهت ایجاد تعاملات اجتماعی موثر واقع شود، لذا؛ در این مقاله به تبیینعوامل مؤثر پیکره بندی فضایی بر تعامل اجتماعی شهروندان در فضاهای شهری پرداخته شده است. پژوهش حاضر با توجهبه ماهیت، کاربردی و بر اساس روش تحلیل، توصیفی-تحلیلی می باشد که بر اساس مطالعات اسنادی-کتابخانه ای و پیمایشیاطلاعات و داده های آن گردآوری شده است.جامعه آماری نیز با توجه به محدوده مطالعاتی، کاربران و استفاده کنندگانبالای 18 سال می باشد که بر اساس آن حجم نمونه 384 نفر که با روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شدند، در نظر گرفتهشده است. همچنین تحلیل داده ها بر اساس آزمون رگرسیون با نرم افزار SPSS صورت گرفته شده است. نتایج یافته هاحاکی از آن است که رابطه بین مؤلفه های چیدمان فضایی و تعامل اجتماعی شهروندان رابطه معناداری می باشد و مؤلفه هایچیدمان فضایی 69.6 درصد از واریانس مربوط به ایجاد فضای اجتماع محور یا به عبارتی ارتقا تعامل اجتماعی شهروندان رابه خود اختصاص داده اند.

Keywords:

چیدمان فضایی، تعامل اجتماعی، اهواز

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUE06_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1127055/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، حامد و شکری، هدی و چنگلوایی، یوسن،1399،تبیین عوامل مؤثر پیکره بندی فضایی بر تعامل اجتماعی شهروندان (نمونه موردی: شهر اهواز)،Sixth International Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Planning،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1127055

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support