ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر گیاهان دارویی با دوز غیرسمی بر مدل حیوانی بیماری دیابت

Year: 1399
COI: FSICONF01_018
Language: PersianView: 254
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

نوید حیدری - دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیولوژی جانوری، گروه زیست شناسی ، دانشکده ی علوم ، دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

دیابت، یک بیماری مزمن است که در اثر هایپرگلایسمی ناشی از کمبود یا نبود انسولین در بدن، ایجاد می شود. بطور کلی دیابت به سه نوع اصلی تقسیم می شود که هر کدام بر اثر عوامل مختلفی ایجاد می گردد. دیابت ملیتوس یکی از انواع دیابت است که بر اثر از بین رفتن سلول های بتا پانکراس و به دنبال آن کاهش انسولین و بروز هایپرگلایسمی، ایجاد می شود. تا کنون روش های درمانی گوناگونی برای این بیماری پیشنهاد شده است، که یکی از آنها، استفاده از گیاهان دارویی می باشد. هدف از این مطالعه مروری ، بررسی اثر گیاهان دارویی با دوز غیر سمی، بر مدل های حیوانی دیابت می باشد. روش: برای این منظور، از سایت های pubmed ، science direct ، wiley library و springer تعدادی مقاله درباره موضوع فوق جمع آوری و نتایج آن بررسی شد. نتایج: بررسی مقالات مذکور، نشان داد که برخی از گیاهان دارویی مانند دارچین، سیاه دانه، رازیانه، زیره سبز، سیر، پیاز، دانه شنبلیله، زیره سیاه، زنجبیل و زردچوبه می توانند باعث کاهش گلوکز، استرس اکسیداتیو کبدی، دیسلپیدمی و LDL می شوند. بحث: با توجه به اینکه دیابت، باعث افزایش گلوکز، استرس اکسیداتیو کبدی، دیسلیپیدمی و LDL می شود و تیمار با این گیاهان سبب کاهش این عوامل در مدل حیوانی دیابت می گردد ، امید است که در سالهای آتی با استفاده از این گیاهان دارویی در انسان بتوان به یک راهکار مفید و بدون عوارض برای درمان این بیماری ، دست یافت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is FSICONF01_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1127872/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حیدری، نوید،1399،تاثیر گیاهان دارویی با دوز غیرسمی بر مدل حیوانی بیماری دیابت،The First International Conference on Basic Sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/1127872

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,126
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support