ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر توامان دیواره های روزنه دار و پیوسته بر کاهش عمق ثانویه و افت انرژی نسبی پرش هیدرولیکی در حوضچه های آرامش

Year: 1399
COI: JR_JWE-8-1_005
Language: PersianView: 111
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد سعید نظریان - گروه عمران، واحد شوشتر، دانشگاه آزاد اسلامی، شوشتر، ایران
محمد حسین پورمحمدی - گروه علوم آب، واحد شوشتر، دانشگاه آزاد اسلامی، شوشتر، ایران

Abstract:

آب زمانی که وارد تنداب می شود رفته پرسرعت شده و در پایین تنداب دارای سرعت زیادی می گردد . به طوری که جریان فوق بحرانی شده و انرژی جنبشی مخربی را دارا می شود . لذا جهت حفظ عوارض طبیعی پایین دست سرریزها اعم از رودخانه ها و بدنه سدها باید این انرژی مستهلک شود. محققان برای دستیابی به این مهم در صدد ایجاد مستهلک کننده های انرژی کوشیدند . ازجمله آنها حوضچه های آرامش می باشد .مکانیزم حوضچه آرامش به گونه ای است که در یک فاصله کوتاه ایجاد پرش هیدرولیکی می نماید و سپس از تماس با متعلقات موجود اعم از بلوک های آرام کننده ، دیواره های ییوسته ، دیواره های روزنه دار به مستهلک کردن انرژی حاصل از تنداب و سپس پرش هیدرولیکی کمک نمایند. افراد زیادی در زمینه دیواره های روزنه دار و پیوسته بصورت تک یا زوج دیواره با لحاظ نمودن شرایط جریان و ابعاد هندسی متفاوت کوشیدند. لذا تصمیم گرفته شد تا با بررسی استفاده توأمان از زوج دیواره روزنه دار و پیوسته نسبت به کنترل پرش هیدرولیکی با هدف 1-کم کردن عمق ثانویه 2- افت انرژی نسبی اقدام شود. به این منظور با مدل کردن نرم افزاری یک دیواره پیوسته به ابعاد 1×13×80 سانتیمتر و یک دیواره روزنه دار به ابعاد 1×7×80 سانتیمتر با فاصله بهینه در نرم افزار FLOW 3D به بررسی موضوع پرداخته شد. نتیجه ای که حاصل شد استفاده از یک دیواره روزنه دار و یک دیواره پیوسته نسبت به دیگر سناریوها اتلاف انرژی بیشتری داشت .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWE-8-1_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1130516/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نظریان، محمد سعید و پورمحمدی، محمد حسین،1399،تأثیر توامان دیواره های روزنه دار و پیوسته بر کاهش عمق ثانویه و افت انرژی نسبی پرش هیدرولیکی در حوضچه های آرامش،https://civilica.com/doc/1130516

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,923
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support