ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مبانی فقهی همکاری قضائی استرداد مجرمین حکومت اسلامی با حکومت غیراسلامی

Year: 1399
COI: IICMOCONF03_067
Language: PersianView: 448
This Paper With 37 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 37 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید مصطفی حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد
سوگند پودات - کارشناس ارشد الهیات و معارف اسلامی گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی

Abstract:

استرداد مجرمین فرایندی است که مستلزم تعاون قضایی بین المللی بوده و اجرای موفق آن می تواند ضامن عدالت قضایی و جلوگیری از بی کیفری و فرار مجرمان و متهمان احتمالی به کشورهای دور از محل وقوع جرم گردد. در دو قرن اخیر در سطح جهانی بسیاری از کشورها در حوزه استرداد مجرمین قوانین داخلی مبسوطی وضع کرده و به بسیاری از قراردادها و کنوانسیون های بین المللی در این عرصه پیوسته اند. رشد و گسترش مفهوم حقوق بشر بطور اجتناب ناپذیری منجر به افزایش همکاری های بین المللی در مسائل جنایی شده است که مشهورترین شکل آن استرداد می باشد، که قرن ها تحت سلطه ملاحظات و نگرانی هایی بود که ریشه عمیقی در منافع دولت مانند حق حاکمیت، حفظ قدرت و نظم داخلی، حفظ اتحاد سیاسی خارجی وغیره داشت. در ایران نیز تاکنون قراردادها و موافقتنامه هایی با کشورهای مختلف درخصوص استرداد منعقد شده است. در سال ۱۳۳۹ قانون استرداد وضع شد. موضوع استرداد در ارتباط با فردی است که متهم به ارتکاب جرم است یا به ارتکاب جرمی محکوم شده است. تعدادی از جرایم هم غیرقابل استرداد هستند. استرداد یک فرایند ترکیبی می باشد؛ نه صرفاً حقوقی است، و نه سیاسی و معمولاً توسط نهادهای قضایی آغاز شده و از طریق کانالهای سیاسی ابلاغ می شود. مقاله حاضر ضمن نگاهی اجمالی به همکاری حقوقی متقابل و استرداد به عنوان ابزاری برای همکاری های بین المللی، به جرایم قابل استرداد و آثار وشرایط آن می پردازد .

Keywords:

استرداد مجرم، استرداد مجرمان، استرداد پذیر، قابل استرداد، غیرقابل استرداد، استرداد، همکاری قضایی ، جرم ، کنوانسیون

Paper COI Code

This Paper COI Code is IICMOCONF03_067. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1130991/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، سید مصطفی و پودات، سوگند،1399،مبانی فقهی همکاری قضائی استرداد مجرمین حکومت اسلامی با حکومت غیراسلامی،3International and National Conference on Management, Accounting and Law Studies،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1130991

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper مبانی فقهی همکاری قضائی استرداد مجرمین حکومت اسلامی با حکومت غیراسلامی
سید مصطفی حسینی (1400/04/05): مقاله فوق حاصل بررسی و مطالعات فراوان در امر حوزه جرم شناسی و استراد مجرمین میباشد امید است تلاش های صورت گرفته در این امر به هر چه بهتر دنبال شدن و اجرای آن کمک شایانی نماید در این امر با کمال میل مشتاق نظرات ارزشمند پژوهشگران این عرصه می باشیم

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 53,320
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support