ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی مدل های زیست اقلیمی در معماری و افزایش آسایش انسان؛نمونه موردی شهر بابلسر

Year: 1399
COI: DCONF05_072
Language: PersianView: 60
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدحسین کریمی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری، دانشکده هنر و معماری، دانشگاه شهید بهشتی، تهران، ایران

Abstract:

احداث شهرها عموما از تغییرات مهم طبیعی توسط انسانها است که نظام محیط را به شدت بر هم می زند. هرچه تجمع انسان ها در سکونتگاه های شهری بیشتر باشد، تعادل محیطی را به شکل چشم گیرتری مورد تحول قرار میدهد. این سکونتگاهها تا قبل از دوران مدرن در مقیاسی تشکیل می شد که تعادل محیطی را دستخوش تغییرات مهمی نمی کرد. با توسعه جمعیت و بزرگ شدن شهرها و تبدیل سکونتگاه ها به شهرهای بزرگ و کلان شهرها، شرایط جدیدی به وجود آمد که بررسی آنها نشان داد امروزه شهرها اقلیم های خاص خود را می سازند. اقلیم های جدید به وجود آمده در این مناطق به کلی با وضعیت طبیعی پیش از آنها متفاوت است.در این پژوهش تلاش می گردد با ارائه راهکارهایی در زمینه شهرسازی و معماری در منطقه سعادت آباد شهر تهران در راستای کاهش مصرف انرژی استفاده کنیم.در تحقیق پیشرو با روشی کیفی- تحلیلی، فاکتورهای اقلیمی ماهانه هوای منطقه بابلسر در یک دوره 29 ساله (80-52) از ایستگاه هواشناسی بابلسر اخذ و به بررسی اقلیم منطقه، سپس تأثیرات عوامل اقلیمی بر معماری بومی بابلسر و همچنین میزان آسایش اقلیمی پرداخته شده است، ویژگی مصالح اقلیمهای مختلف، بررسی شده و با استفاده از مدلهای زیست اقلیمی اولگی و گیونی و ماهانی به اصول لازم برای هماهنگی ساختمان با اقلیم دست یافته و با استفاده از جدول ماهانی پیشنهادات معماری ارائه شده است.

Keywords:

بابلسر، آسایش اقلیمی، مدل گیوونی، مودل اولگوی، مدل ماهانی

Paper COI Code

This Paper COI Code is DCONF05_072. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1131803/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی، محمدحسین،1399،بررسی مدل های زیست اقلیمی در معماری و افزایش آسایش انسان؛نمونه موردی شهر بابلسر،The 5th International Conference on The new Horizons in The Civil Engineering, Architecture and Urbanism،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1131803

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,278
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support