ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه آزمایشگاهی خواص خود ترمیمی میکروکپسول در مخلوط های بتن آسفالتی

Year: 1399
COI: DCONF05_139
Language: PersianView: 84
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عیلرضا صفی خانی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران راه و تربری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، دانشکده فنی و مهندسی
پگاه جعفری حقیقت پور - دکتری تخصصی عمران و راه و ترابری، استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، دانشکده فنی و مهندسی

Abstract:

تکنولوژی خود ترمیم شونده زمینه ای جدید در علم مهندسی مواد است و به کار بردن این تکنولوژی در آسفالت روشی جدید برای افزایش طول عمر و کاهش نیاز به ترمیم راه ها است. کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری به علت بازسازی آسفالت وکاهش آلودگی ترافیکی ناشی از انتشار گاز 2OC به علت عدم نیاز به قطع جریان ترافیکی برای تعمیر و نگهداری آسفالت از اهداف مهم ایت روش می باشد. گروه های اصلی تکنولوژی خود ترمیم شونده در آسفالت شامل ذرات نانو ، جوانسازها و میکروکپسول ها می باشد که میکروکپسول ها با خواص منحصر به فرد خود در خود ترمیمی آسفالت از گروه جوانسازها در این بین توانسته اشکالات اجرایی سایر روش ها را مرتفع نماید. میکروکپسول ها ، کپسول های ریزی در ابعاد میکرومتر هستند که در داخل ترکیب آسفالت قرار می گیرند و به لایه های زیرین و میانی نفوذ می کنند و بلافاصله بعد از تشکیل ترک در آسفالت، انرژی به این کپسول ها برخورد می کند و مواد ترمیم کننده (جوانساز) داخل این کپسول ها وارد ترکیب آسفالت می شود و بلافاصله ترک را ترمیم می کند. به طور کلی خاصیت خودترمیمی رابطه ای بسیار تنگاتنگ با دو عامل اصلی دما و دوره ی استراحت دارد. از نتایج مهم مطالعات آزمایشگاهی پیرامون اثر خودترمیمی میکروکپسول ها می توان به این مورد که اندازه میکروکپسول و دمای اختلاط تأثیر قابل توجهی بر میزان دوام میکروکپسول ها در مخلوط آسفالت ایجاد می نماید و با کاهش اندازه میکرو کپسول و دمای مخلوط می توان میزان قدرت تحمل پذیری میکروکپسول ها را در زمان اختلاط و تراکم بهبود بخشید اشاره نمود. قابل ذکر است، هنگامی که اندازه متوسط میکروکپسول ها از μm36.73 به μm 24.43 کاهش می یابد، میزان قدرت تحمل پذیری میکرو کپسول ها در مخلوط های آسفالتی به میزان 1.5 برابر افزایش می یابد.

Keywords:

جوانسازها ، خواص خود ترمیمی، مطالعه آزمایشگاهی ، میکروکپسول، مخلوط های آسفالتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is DCONF05_139. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1131870/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفی خانی، عیلرضا و جعفری حقیقت پور، پگاه،1399،مطالعه آزمایشگاهی خواص خود ترمیمی میکروکپسول در مخلوط های بتن آسفالتی،The 5th International Conference on The new Horizons in The Civil Engineering, Architecture and Urbanism،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1131870

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,058
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support