ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و رتبه بندی عوامل کلیدی مؤثر بر موفقیت نوآوری در پروژه های ساخت و ساز شهر اصفهان با روشANP

Year: 1399
COI: JR_CIPR-2-8_006
Language: PersianView: 105
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زینب محمودیه - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت ساخت، گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، دهاقان، ایران.
بابک بهفروز - مربی و عضو هیأت علمی گروه عمران، دانشگاه آزاد اسلامی، دهاقان، ایران.
سید محمد رضا داودی - استادیار و عضو هیأت علمی گروه مدیریت، دانشگاه آزاد اسلامی، دهاقان، ایران.

Abstract:

بررسی عوامل موفقیت نوآوری یک گام اساسی در راه تدوین و برنامه ریزی برای نوآوری فناورانه در صنعت ساخت و ساز می باشد. توسعه ی صنعت ساخت و ساز، از جمله نشانه های رشد کشورها محسوب شده و بیشترین سهم انباشت سرمایه ی ثابت و بالاترین سهم اشتغال را به خود اختصاص می دهد. با توجه به هدف پژوهش که شناسایی و رتبه بندی عوامل کلیدی مؤثر بر موفقیت نوآوری در پروژه های ساخت و ساز در شهر اصفهان با تکنیک ANP می باشد؛ با استفاده از مطالعات کتابخانه ای و انجام مصاحبه و توزیع پرسشنامه ای بین 14 نفر از خبرگان صنعت مربوطه عوامل کلیدی مؤثر بر موفقیت نوآوری در ساخت و ساز، شناسایی شدند. عوامل شناسایی شده به 3 دسته ی عوامل دولتی، عوامل سازمانی و عوامل مدیریت دانش تقسیم و ارتباط بین آن ها مشخص گردید. برای رتبه بندی نهایی، پرسشنامه ی مقایسات زوجی، بین 20 نفر از صاحب نظران مربوطه و خبرگان در پروژه ی مرکز همایش‌های بین المللی اصفهان و پروژه ی برج های مسکونی پزشکان آبشار توزیع شد و سپس با استفاده از روش فرآیند تحلیل شبکه ای و نرم افزارSuper Decision تجزیه و تحلیل انجام گرفت. نتایج حاصل از رویکرد ANP نشان داد که در بین عوامل سازمانی، عامل تعهد مدیریت ارشد، ایجاد و حمایت از مؤسسات R&D مربوط به عوامل دولتی و کسب و توسعه ی دانش در بین عوامل مدیریت دانش، بیشترین وزن را به خود اختصاص داده اند.

Keywords:

صنعت ساخت و ساز, نوآوری ساخت و ساز, موفقیت نوآوری, عوامل کلیدی مؤثر, تکنیک ANP

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CIPR-2-8_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1132839/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودیه، زینب و بهفروز، بابک و داودی، سید محمد رضا،1399،شناسایی و رتبه بندی عوامل کلیدی مؤثر بر موفقیت نوآوری در پروژه های ساخت و ساز شهر اصفهان با روشANP،،،،،https://civilica.com/doc/1132839

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,296
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support