ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نگرشی بر ساختار فضایی بافت قدیم شهر کرمان

Year: 1391
COI: JR_JISUK-11-22_008
Language: PersianView: 140
This Paper With 24 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 24 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین غضنفر پور - استادیار گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه شهید باهنر کرمان
معصومه علیمرادی - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه شهری، دانشگاه شهید بهشتی

Abstract:

شهرها به عنوانی یکی از سکونتگاه های بشری در طول زمان بوجود آمده رشد کرده و دگرگون شده و دوران جوانی و پیری را تجربه کرده اند. آثار به جا مانده از گذشته شهرها، به صورت بافت تاریخی، باقت قدیم و بافت فرسوده ظاهر می شوند. هستۀ اولیۀ شهری، ارزش تاریخی داشته و به عنوان یک فضای شهری ارزشمند، شایسته محافظت است؛ لذا بهسازی و نوسازی می گردد تا حفظ شده و از ارزش تاریخی آن استفاده گردد؛ اما بافت فرسوده و فاقد ارزش تاریخی، به سرعت تخریب شده و مورد استفاده مجدد قرار می گیرد؛ از طرفی، بافت های فرسوده، یکی از معضلات مهم شهری است و مسئولان و دست اندرکاران شهرها سعی در نوسازی آن دارند تا ضمن جلوگیری از پدید آمدن معضلات شهری، فضای لازم برای سکونت شهروندان نیز فراهم گردد. شهر کرمان را م یتوان نمونه ای از این دسته شهرها نام برد که در کنار بافت کهن و بافت جدید در حال گسترش، بافت فرسوده ای که باید برای نوسازی آن اقدام کرد. حفظ بافت تاریخی و نوسازی بافت فرسوده ضروری است. هدف تحقیق، شناسایی بافت تاریخی و قدیم کرمان و ذکر ضرورت بهسازی و نوسازی آن است روش تحقیق، تحقیق، توصیفی اسنادی است. با مراجعه به منابع موجود و در مواردی با بررسی میدانی، اطلاعات، جمع آوری و تجزیه تحلیل گردیده است و نتایج تحقیق نشان می دهد که با تمرکز فعالیت های اقتصادی در بافت قدیم کرمان، بار ترافیکی شدیدی در این محدوده پدید آمده است که لازم است اقدام موثری جهت کاهش بار ترافیکی صورت گیرد. در پایان، راهکارهایی در جهت حل برخی از مشکلات این بافت ارائه گردیده است.

Keywords:

بافت قدیم، ساختار فضایی، شهر کرمان

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JISUK-11-22_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1134014/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غضنفر پور، حسین و علیمرادی، معصومه،1391،نگرشی بر ساختار فضایی بافت قدیم شهر کرمان،،،،،https://civilica.com/doc/1134014

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,308
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support