Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تطبیقی شخصیت پردازی در رمان های جای خالی سلوچ و کوچه مدق

سومین کنگره ملی فرهنگ و ادبیات فارسی
Year: 1399
COI: PLCCONF03_036
Language: PersianView: 344
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید مبارک - عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه رازی
رضا موسی زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، گرایش ادبیات تطبیقی، دانشگاه رازی، کرمانشاه، ایران

Abstract:

شخصیت پردازی یکی از مولفه های اصلی داستان به شمار می رود، و توانایی نویسنده در قرار دادن شخصیت ها در جای مخصوص به خود در بطن داستان از عوامل قدرت و تاثیرگذاری یک متن ادبی است که باعث جذب خوانندگان بیشتری می شود. عنصر شخصیت در ادبیات داستانی از دیرباز دارای اهمیت خاصی بوده است، و هر متن ادبی برای اینکه بتواند بیشترین اهمیت و تاثیر را داشته باشد باید به عنصر شخصیت در آن پرداخته شود.ادبیات داستانی به ویژه رمان نویسی یکی از زمینه های جالب توجه و مهم در عرصه پژوهش های تطبیقی است. شخصیت ها نه فقط به خاطر جاذبه وجودیشان، بلکه به این دلیل انتخاب می شوند که معرف طبقات خاصی از افراد یک فرهنگ هستند. محمود دولت آبادی و نجیب محفوظ از جمله نویسندگانی هستند که در رمان هایشان به بیان احساسات، ویژگی ها و مسائل و مشکلات شخصیت های داستانی می پردازند و اندیشه های خود را منعکس نموده اند. این پژوهش بر آن است که به روش توصیفی، تحلیلی به وجوهی از شخصیت پردازی در رمان جای خالی سلوچ نوشته محمود دولت آبادی و رمان کوچه مدق نوشته نجیب محفوظ بپردازد.

Keywords:

محمود دولت آبادی/ نجیب محفوظ/ رمان جای خالی سلوچ/ رمان کوچه مدق / شخصیت پردازی/

Paper COI Code

This Paper COI Code is PLCCONF03_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1134886/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مبارک، وحید و موسی زاده، رضا،1399،بررسی تطبیقی شخصیت پردازی در رمان های جای خالی سلوچ و کوچه مدق،Third National Congress of Persian Culture and Literature،Hamadan،https://civilica.com/doc/1134886

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,630
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support