Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

بررسی امکان استفاده از منابع درآمدی پایدار برای ارائه خدمات حمل ونقل جاده ای

بررسی امکان استفاده از منابع درآمدی پایدار برای ارائه خدمات حمل ونقل جاده ای
رده بندی دیویی : 388/340955
ISBN : 978-600-113-228-5
رده بندی کنگره : HE5689/2شماره کتابشناسی ملی: 5944949
COI: R-1136269Publish: 2 January 2021
Publish Year: 1398Page: 58
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: مهندسی عمران و سازه - حمل و نقل
View: 315

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 58 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

فایل کامل ایبوک به صورت PDF

Authors

Abstract:

 قسمت عمده جابجایی بار و مسافر (بیش از ۸۰ درصد) توسط جاده صورت می گیرد.

از جمله مسائل پیش رو در خصوص این شبکه، بحث نگهداری آن به منظور حفظ و ارتقا سطح سرویس دهی و همچنین افزایش ایمنی است. در عین حال بررسی وضعیت موجود راه های کشور نشان دهنده شرایط نامطلوب کمی و کیفی است.

از یک سو توسعه راه های جدید با کمبود منابع مواجه است و از سوی دیگر راه های موجود نیز از کیفیت مناسب برخوردار نبوده و نگهداری آنها بخش قابل ملاحظه ای از منابع را به خود جلب می کند.

همچنین بودجه اختصاصی راهداری با توجه به گسترش روزافزون این زیرساخت ها جوابگو نبوده است. بنابراین در این پروژه ما به دنبال آن هستیم که منابع درآمد پایداری را برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای معرفی کنیم.

برای همین منظور در این پروژه پس از ارائه مقدمه و کلیات تحقیق در فصل اول، در فصل دوم ابتدا هزینه ها و درآمدهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بررسی شده و سپس بسترهای قانونی درآمدهای سازمان راهداری بررسی و تجزیه و تحلیل شده است.

در فصل سوم نیز به بررسی تجربیات سایر کشورها در حوزه مالیات جاده ای پرداخته شده و سپس با بهره گیری از کشورهای مورد بررسی، سایر منابع درآمدی جدید در حوزه حمل و نقل جاده ای شناسایی شده است.

در قسمت شناسایی سایر منابع در آمدی جدید، به مالیات و عوارض بر وسایل نقلیه و مالیات و عوارض بر سوخت اشاره شده است. در ادامه درآمدهای حاصل از مالیات بر سوخت برای بخش حمل و نقل محاسبه شده است.

پیش نیازهای لازم قانونی اجرایی برای هریک از منابع درآمدی در فصل چهارم بررسی شده است.در واقع در این فصل ما به دنبال پاسخ این سوال هستیم که در صورتی که این مالیات بر سوخت اعمال شود، این مالیات چه تاثیری بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت؟ و در نهایت در فصل پنجم نتیجه گیری و پیشنهادات ارائه شده است.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1136269/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support