ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

خوانشی از آزادی و آزادی خواهی (لیبرالیسم) در حکایات مرزبان نامه

Year: 1399
COI: LLCSCONF06_025
Language: PersianView: 232
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا محمودی - دانشیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه زابل
شهلا کلبعلی - کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی

Abstract:

آزادی و آزادی خواهی گرایش فطری بشر در طول دوران هاست. یکی از مکاتب فکری نوظهور در قرن بیستم که به این مهم پرداخته، لیبرالیسم است. این مکتب، مدارا، نیک سرشتی و خردگرایی را توصیه می کند و حقوق خصوصی انسان ها را محترم می شمارد. همچنین حق آزادی بیان وعقیده را برای انسان ها در نظر می گیرد. این مکتب فکری انسان صاحب خرد را انسانی آزاد می داند که حکومت هیچ مستبدی را برنمی تابد. کتاب مرزبان نامه از آثاری است که نویسندۀ آن با بهره گیری از زبان حیوانات راه و روش کشورداری و عدالت گستری را در جام مزیّن کلام به شاهان می نوشاند. در این پژوهش، که به روش توصیفی- تحلیلی و با هدف جست و جو کردن اصول لیبرالی و آزادی گرایی در این اثرارزشمند انجام گرفت، بعد از بررسی نه باب از این اثر جذّاب شباهت های آن با اصول لیبرالیسم آشکار گردید و می توان آن را با توجّه به وجود آزادی بیان، رعایت حقِ مردم وعقل گرایی یک اثر آزادی گرا معرفی کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LLCSCONF06_025. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1137230/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، علیرضا و کلبعلی، شهلا،1399،خوانشی از آزادی و آزادی خواهی (لیبرالیسم) در حکایات مرزبان نامه،Sixth International Conference on the Study of Language, Literature, Culture and History،https://civilica.com/doc/1137230

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,978
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support