ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

زنان و اصلاح الگوی مصرف در سبک زندگی اسلامی

Year: 1399
Publish place: ، Vol: 2، Issue: 3
COI: JR_ZKJ-2-3_006
Language: PersianView: 89
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

امروزه رشد لجام‏گسیخته مصرف‏گرایى از معضلات بسیارى از کشورهاست. جامعه و کشور مصرف‏زده کمتر به خودکفایى می­رسد. این گرایش در تمام اقشار جامعه نفوذ کرده است و زنان نیز با آن رابطه‏اى دوسویه دارند. از سویى جمعیت انبوهى از مصرف‏کنندگان، زنان‏ هستند و از دیگرسو زنان بر الگوى مصرف دیگران به­ویژه افراد خانواده تأثیر می­گذارند، پس اصلاح الگوهاى مصرف در هرآنچه نگهدارى و حفظ آن اثر مثبت در اقتصاد فرد و جامعه دارد، ضرورى به­نظر مى‏رسد. در این ارتباط زنان مى‏توانند فرهنگ صرفه‏جویى را درون خانواده نهادینه کنند که این خود به فرهنگ‏سازى در کل جامعه منجر می­شود. بخش مهمى از آموزه‏هاى دینى در رابطه با مسائل اقتصادى ناظر به بیان الگوهاى مصرفى مطلوب از نظر شرع مقدس در سبک زندگی است. در نوشتار حاضر در ابتدا معیار کلى اسلام در این زمینه معرفى شده است، سپس با طرح مباحث اجتماعى مرتبط با بحث مصرف‏گرایى تأثیر تبلیغات بر مصرف‏گرایى زنان بررسى می­شود. آسیب‏هاى مصرف‏گرایى در جامعه زنان نیز از نکات مورد توجه نگارنده است که در قالب دو آسیب تجمل‏گرایى و مدگرایى آمده است. از آنجا که شناخت مصادیق زهد، قناعت، ساده‏زیستى و دورى از تجمل‏گرایى در زندگى حضرت زهرا (س) مى‏تواند انگیزه کافى به­ویژه در زنان مسلمان ایجاد کند ذیل هر بخش نمونه‏هایى از ساده‏زیستى و پرهیز از مصرف‏زدگى در زندگانى آن بزرگوار پرداخته شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_ZKJ-2-3_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1139839/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
العبدالخانی، ساجده،1399،زنان و اصلاح الگوی مصرف در سبک زندگی اسلامی،https://civilica.com/doc/1139839

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support