ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصول سازش و مهارت های زندگی در آیات الاحکام طلاق و مبانی فکری رهبر معظم انقلاب

Year: 1399
COI: JR_IWF-1399-2_003
Language: PersianView: 134
This Paper With 38 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 38 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا نهاوندی - موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی

Abstract:

دین اسلام کامل ترین و جامع ترین نظام خانواده را به جهانیان معرفی می کند.از منظر اسلام، خانواده رکن اصلی و محوری جوامع بشری می باشد و از این رو اسلام خانواده را به مناسبت های مختلف در سیستم قانونگذاری مورد توجه قرار میدهد، تا آنجا که حتی در آیات طلاق به حمایت از استقرار و استحکام کانون خانواده پرداخته، اصول و مهارت های پیشگیری از طلاق و انحلال نکاح را تبیین می نماید.هدف از پژوهش پیش رو این است که بتواند اصول و مهارت های سازش در زندگی مشترک را از آیات الاحکام طلاق استخراج کرده و به روش تحلیل گفتمان این اصول و مهارت ها را با مبانی فکری رهبرمعظم انقلاب انطباق دهد.از نتایج حاصله ی این تحقیق این مهم است که علی رغم عنوان آیات طلاق که ذهن هر انسانی را به سمت انحلال نکاح می برد،مهارت های حصانت و حراست از کانون خانواده ذیل بیان اصولی چون اصل خدامحوری و پذیرش حاکمیت حق، احترام به حقوق متقابل،اصل حسن معاشرت،اصل احسان و اصل عدم ضرر وزیان آموزش داده می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IWF-1399-2_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1139858/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نهاوندی، زهرا،1399،اصول سازش و مهارت های زندگی در آیات الاحکام طلاق و مبانی فکری رهبر معظم انقلاب،https://civilica.com/doc/1139858

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support