ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امکان‌سنجی اﻳﺠﺎد ﻛﺴﺐ‌و‌ﻛﺎر پرورش قارچ دکمه‌ای (مطالعه موردی در بخش ضیاءآباد استان قزوین)

Year: 1398
COI: JR_JEADG-6-1_002
Language: PersianView: 63
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیرحسین رهبر - استادیار دانشگاه بوعلی سینا
مهدی سعیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار دانشگاه بوعلی سینا همدان

Abstract:

امروز تردیدی وجود ندارد که راه حل قطعی بسیاری از مشکلات کشور، رونق تولید است اما این رونق تصادفی حاصل نخواهد شد و برای حصول آن نیاز است که قبل از ایجاد کسب‌وکار، ملاحظات بازار، فنی و اقتصادی مدنظر قرار گیرد. مقاله‌ی پیش‌رو با هدف شناخت زمینه‌ی تولید و بررسی توجیه‌پذیر بودن پرورش قارچ دکمه‌ای در بخش ضیاءآباد استان قزوین می‌باشد. روش این تحقیق از نوع آمیخته می‌باشد به این ترتیب که ابتدا از طریق مطالعات کتابخانه‌ای و مصاحبه نیمه ساختاریافته با 28 نفر از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان داده‌های تحقیق گردآوری شد و سپس داده‌های کیفی به اعداد کمّی ترجمه شد و بر همین مبنا نسبت‌های اقتصادی و مالی محاسبه شد. پس از انجام بررسی مشخص شد که پرورش قارچ دکمه‌ای در استان قزوین از نظر بازار مشکلی نداشته و بازار مصرف مناسبی برای محصول فراهم بوده است و همچنین ابزار و تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب‌وکار به راحتی از داخل کشور قابل تأمین است درنتیجه طرح از نظر فنی و تکنولوژی نیز موجه می‌باشد. در ادامه با داده‌های حاصل از مصاحبه‌ها بهمراه شاخص‌های ارزیابی اقتصادی طرح‌ها (NPV، IRR، B/C و POP) به بررسی سوددهی طرح پرداخته شد تمام نتایج شاخص‌ها گواه این بودند که طرح دارای سوددهی مثبت و قابل قبول است و اجرایی کردن طرح موجب اشتغال‌زایی جوانان و رونق بیشتر تولید در منطقه می‌گردد. در نهایت توصیه‌ها و پیشنهاد‌هایی به تولیدکنندگان و سایر محققان ارائه گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JEADG-6-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1140191/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رهبر، امیرحسین و سعیدی، مهدی،1398،امکان‌سنجی اﻳﺠﺎد ﻛﺴﺐ‌و‌ﻛﺎر پرورش قارچ دکمه‌ای (مطالعه موردی در بخش ضیاءآباد استان قزوین)،https://civilica.com/doc/1140191

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,776
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support