ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پاسخ دینامیکی در سیستم مهاربندی ترمینال نفتی CASALM درمقایسه با ترمینالهای نفتی SALM و CALM

Year: 1399
COI: LANCONF02_044
Language: PersianView: 239
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماعیل حسنوند - دانشگاه صنعت نفت
پدرام عدالت - دانشگاه صنعت نفت

Abstract:

ترمینالهای نفتی فراساحل یکی از راههای ایمن و کم هزینه برای انتقال فراورده های نفتی با استفاده از تانکرهای نفتی میباشد. وظیفه اصلی این ترمینال ها حفظ موقعیت تانکر در یک منطقه ایمن و همچنین بارگیری آن می باشد. دو مدل رایج از این ترمینالها، CALM و SALM میباشند. با توجه به اینکه این دو مدل پیچیدگی هایی در عملیات و تعمیر و نگهداری دارند، در این مقاله ترمینال نفتی CASALM پیشنهاد شده است که ترکیبی از ترمینال های CALM و SALM می باشد و نقاط ضعف آنها را برطرف می سازد. در این مقاله پاسخ دینامیکی سیستم مهاربندی ترمینالهای نفتی CALM و SALM با ترمینال CASALM مورد مقایسه قرار می گیرد. با توجه به پیچیدگی های که در طراحی این ترمینال وجود دارد، تاکنون در مورد پاسخ دینامیکی CASALM مطالعه ای انجام نشده است. در این مقاله سه ترمینال نفتی در نرم افزار ارکافلکس تحت شرایط عملیاتی خلیج فارس در صورت اتصال تانکر مورد بررسی قرار می گیرند. نتایج نشان میدهند که نیروهای ایجاد شده در ترمینال CASALM نسبت به ترمینال SALM بهبود پیدا کرده است. اما نیروهایی که در مهاربندهای کتنری آن ایجاد می شوند، نسبت به مقادیر متناظر در ترمینال CALM افزایش داشته است. نیروهای ایجاد شده در هاوسر ترمینال CASALM از دو ترمینال دیگر کمتر می باشد. این در حالی است که جابجایی تانکرها متصل به آنها، تقریبا پاسخ یکسانی دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LANCONF02_044. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1140294/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسنوند، اسماعیل و عدالت، پدرام،1399،بررسی پاسخ دینامیکی در سیستم مهاربندی ترمینال نفتی CASALM درمقایسه با ترمینالهای نفتی SALM و CALM،2nd National Conference on Industry, Trade and Marine Science،Khorramshahr،https://civilica.com/doc/1140294

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,021
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support