Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سمّیت و آثار زیست محیطی نانوذرات

اولین همایش بین المللی علوم و فناوری نانو
Year: 1399
COI: ICNNA01_001
Language: PersianView: 265
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام انتظامی - دانشجوی دکتری فیزیک خاک، دانشکده کشاورزی، دانشگاه صنعتی اصفهان،
محمدرضا مصدقی - استاد گروه علوم خاک، دانشکده کشاورزی، دانشگاه صنعتی اصفهان
مهران شیروانی - دانشیار گروه علوم خاک، دانشکده کشاورزی، دانشگاه صنعتی اصفهان
بنفشه خلیلی - استادیار گروه علوم خاک، دانشکده کشاورزی،دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

امروزه نانوفناوری و نانومواد به دلیل کاربردهای فراوان در حوزه های مختلف مانند صنعت، کشاورزی، پزشکی و غیره، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بنابراین نانومواد جزیی از زندگی روزانه انسان شدهاند و ورود آنها به محیط زیست اجتناب-ناپذیر است. فناوری نانو پیشرفت و توسعه چشمگیری داشته است اما همراه با رشد در تولید محصولات و کاربردهای جدید، ممکن است آثار زیانباری را بر سلامت انسان و محیط زیست تحمیل کند. طرفداران این فناوری معتقدند با استفاده از نانوفناوری میتوان مشکلات زیست محیطی را برطرف کرد. از سوی دیگر برخی عقیده دارند که این فناوری خود زمینه ساز بحرانهای زیست محیطی خواهد شد. مشخص است که با چنین کاربردهایی، نانوذرات از طریق پساب و فاضلاب شهری و صنعتی، دفع زباله های جامد، لجن فاضلاب و رسوبات اتمسفری وارد منابع آب و خاک و محیط زیست میشوند. استفاده از این فناوری اجتناب ناپذیر است اما میبایست ارزیابی و مدیریت خطر انجام پذیرد و خطرهای زیست محیطی نانوذرات مشخص شود. سرنوشت و چگونگی توزیع نانومواد سنتزشده در طبیعت توسط ویژگیهای ذاتی آنها و همچنین شرایط محیط تعیین میشود. در این مقاله به تحلیل آثار مخرب زیست محیطی نانوذرات با تاکید بر کارهای پژوهشی که در ایران انجام شده است پرداخته میشود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICNNA01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1140917/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
انتظامی، الهام و مصدقی، محمدرضا و شیروانی، مهران و خلیلی، بنفشه،1399،سمّیت و آثار زیست محیطی نانوذرات،International Conference on Nanotechnologu & Nanoscience،Tehran،https://civilica.com/doc/1140917

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,856
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support