ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

خبط و اختلال در ویراست رساله جبر و اختیار

Year: 1398
COI: JR_JMR-30-180_007
Language: PersianView: 145
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید عطایی نظری - استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

Abstract:

رساله «جبر و قدر » یا «جبر و اختیار » نگاشته خواجه نصیرالدین طوسی (د: ۶۷۲ ه .ق.) جستاری است با رویکردی خردگرایانه به مساله مختار بودن یا نبودن انسانها که از مآثر و مواریث ارزشمند فلسفی _ کلامی شیعه قلمداد می شود. این رساله مختصر تا کنون چند مرتبه در قالب های گونا گون به طبع رسیده است که در نوشتار حاضر به معرفی آنها پرداخته می شود. آخرین ویراست عرضه شده از این رساله که بر بنیاد چاپ سنگی آن و تصحیح مرحوم مدرس رضوی فراهم آمده است به تازگی از سوی نشر مجمع ذخایر اسامی انتشار یافته. معرفی و بررسی و نقد این ویراست موضوع اصلی مقاله پی شرو قرار گرفته است. در یک ارزیابی کلی، این ویراست، تصحیحی نااستوار و نامنقح از متن اثر و طبعی نامطبوع و نامقبول از آن است که بر اشکالات چندگانه و چندگونه ای مشتمل است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JMR-30-180_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1142429/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عطایی نظری، حمید،1398،خبط و اختلال در ویراست رساله جبر و اختیار،https://civilica.com/doc/1142429

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 498
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support