Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

الگوهای زمانی- مکانی ترافیک شهر کلاردشت و پیامدهای آن

ماهنامه پایاشهر، دوره: 2، شماره: 19
Year: 1399
COI: JR_PAYA-2-19_003
Language: PersianView: 96
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یاسر حاتمی - کارشناس ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

Abstract:

زندگی در مناطق شهری با مشکلات و در عین حال مسایل پیچیده روبه روست یکی از این مسایل راه ها و دسترسی های درون شهریست. در مورد مسایل راه ها مواردی نظیر کنترل و مدیریت این معضل بیش از پیش احساس می شود. در این تحقیق هدف ارایه الگوهای زمانی و مکانی ترافیک شهرکلاردشت است که از داده های عبور و م رور خودروها برجسته و تاثیر کاربری های جاذب سفر در ایجاد ترافیک بررسی می گردد. در این پژوهش ابتدا نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدید الگوهای زمانی و مکانی ترافیک شهر کلاردشت بررسی شده و پس از آماده سازی اولیه داده ها در جدول swot با استفاده از تکنیک qspm در این تحقیق با توجه به ماهیت مکانی زمانی به پردازش اطلاعات بدست آمده کرده و هرکدام از داده ها را خوشه بندی کرده و سپس به خوشه های زمانی تقسیم بندی شده اند. سعی بر این بوده است تا ترکیب خوشه بندی مکانی زمانی متفاوت جهت بررسی و مقایسه وضعیت ترافیکی حاصله انجام پذیرد. در انتها از الگوهای استخراجی جهت مطالعه وضعیت ترافیکی شهر کلاردشت بهره برده است.

Keywords:

راه ها و دسترسی ها , الگوهای زمانی و مکانی , کاربری جاذب سفر , خوشه بندی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PAYA-2-19_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1142474/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حاتمی، یاسر،1399،الگوهای زمانی- مکانی ترافیک شهر کلاردشت و پیامدهای آن،https://civilica.com/doc/1142474

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,393
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support